Niedoczynność a opuchnięta twarz

napisał/a: rozbojnikk 2013-09-21 18:11
Witam wszystkich bardzo serdecznie. Mam takie pytanko. Ogolnie od kilku lat zaczalem tyć, nie waze duzo jak na moj wzrost bo 83 kg mniej wiecej a wzrostu mam 182. Ale czuje sie jakbym wazyl 150:) Mam strasznie taka opuchnieta , nalana twarz. okolice oczu spuchniete i tak bardziej na dole twarz zrobila sie jak balon, zawsze bylem szczuplym czlowiekiem ale jak by sie mialo patrzec na sama twarz to masakra;/ jak napompowany balon mimo ze sylwetke mam raczej szczupła. WIem ze mam stwierdzona niedoczynnosc tarczycy bylem prywatnie u dobrego endokrynologa , ale zanim poszedlem tam bylem w przychodni zrobilem badania TSH i bylo 4,32 robilem ft3 ft4 itp i powinienem brac hormony.. dodam ze mam 24 lata, wtedy mialem 23. Pani w przychoddni powiedziala ze to jest tylk malutka niedoczynnosc ze nic groznego, poszedlem prywatnie i lekarz az wysmial ta lekarke i powiedzial ze w moim wieku powinienem miec TSH gdzies w granicach "1". i bralem hormony ale potem pojechalem do anglii i jakos przestalem je brac, lubie sie napic, lubie zjesc tlusto slodko itp nie ukrywam. Teraz jestem na diecie Dukana myslalem ze skoro taka dobra dieta to pomoze mi schudnac, ale jakos twarz nadal nie chudnie;/ zrobilem i robie sie coraz brzydszy. Wybieram sie niebawem na badania ale powiedzcie mi czy to raczej wskazuje ta twarz na niedoczynnosc tarczycy? czy przez to mam taka nalana jakby opuchnieta twarz? moze ktos tutaj mial podobnie bardzo bym prosil o pomoc bo juz nie wiem od czego to moze byc a jest to troche dolujace;/ Pozdrawiam serdecznie !
napisał/a: soaring 2013-09-24 08:44
opuchnięta twarz i problemy ze schudnięciem są spowodowane nieleczoną niedoczynnością tarczycy.