Niedobór potasu

napisał/a: Slonce7 2014-01-15 17:21
Czy niedobór potasu ( a mam nieduży) można wyleczyć sobie samemu tj bez konsultacji z lekarzem? Badania wyszły mi całkiem dobre, do lekarza nie zdążę się zapisać bo niedługo wyjeżdżam na narty. Chciałbym jakoś zniwelować ten niedobór. Co polecacie?
napisał/a: Wasztyl 2014-01-24 16:45
Katelin, Potazek - o ile nie masz problemów z sercem(?), po tygodniu kontrola stężenia
napisał/a: miki20 2014-01-26 23:25
Przede wszystkim dieta i spożywanie produktów bogatych w potas: ziemniaki, surowe buraki, brukiew, bakłażany, cukinie, czosnek, pomidory, szpinak itp. Możesz kupić też potas, jako suplement diety i przyjmować zgodnie z zaleceniami farmaceuty. Mimo wszystko po powrocie z nart radzę udać się do lekarza i skontrolować wyniki.
napisał/a: janussi 2014-01-28 18:17
Katelin jest o tyle dobry, że jest tak zbudowany by nie powodować bólów brzucha, niekiedy osoby regularnie przyjmujące potas (przede wszystkim chore na nadciśnienie) skarżą się na te dolegliwości.
napisał/a: Slonce7 2014-04-15 15:05
Problemów z sercem nie mam, ale słyszałem, że od niedoboru potasu takowe mogą się pojawić. Kupiłem sobie katelin+, zobaczymy co pokażą następne badania. Nareszcie coś fajnego bez recepty. No i generalnie zacząłem jeść produkty z potasem, nawet przekonałem się do soku pomidorowego, którego do tej pory nie znosiłem.