Niedawne Skrzywienie przegrody nosa

napisał/a: elaelaa 2009-11-08 16:50
Witajcie. Mam nadzieję, że ktoś z Was mi pomoże.
Otóż zawsze gorzej oddychało mi się jedną dziurką od nosa, z 6 miesięcy temu zrobiłam sobie rtg przegrody nosowej i wyszła ona prosta( jakieś minimalne odchylenia były). Cieszyłam się, że jest ok.
Potem miałam robioną resekcję korzenia górnej dwójki. Przez tydzień miałam policzek i nos napuchnięty( dokładnie opuchlizna była jakby pod nosem i wypychała i przekrzywiała nos w drugą stronę). Po tygodniu opuchlizna zeszła, a nos został przekrzywiony- chociaż trochę mniej niż kiedy była opuchlizna. Łudziłam się, że to niemożliwe, że przegroda nosowa została skrzywiona, że to przejdzie. Myślałam, że to może nerw został uszkodzony i dlatego nie przytrzymuje nosa z jednej strony. Dzisiaj jednak przeczytałam w internecie, że zbierająca się ropa może spowodować skrzywienie przegrody. Nie wiem kto to pisał, czy miał do tego kompetencje, ale ja widzę po sobie, że coś jest nie tak:(
Nos jest skrzywiony w dolnej części- mam teraz nierówne dziurki i nos przechylony w jedną stronę( jakby ktoś chciał pomóc, mogę wysłać zdjęcie na pw, mam również zdjęcia z opuchnięcia).
Czy ta dolna część przegrody jest kostna? Czy może jest bardziej poddatna na skrzywienia niż górna część przegrody? Może da się ją wyprostować samemu( np. przez naciskanie jej)? Jeśli jest konieczna operacja prostowania przegrody to czy po operacji znowu nie opuchnę i znowu się nie skrzywi przegroda?
Od momentu zabiegu lepiej oddycha mi się tą dziurką co była gorsza przed zabiegiem, a gorzej tą co była zupełnie dobra:(
Bardzo proszę o pomoc.