Nieczynność tarczycy a tycie.

napisał/a: Tekle 2014-07-17 17:16
Stwierdzono u mnie niedoczynność i po przeczytaniu jej objawów popadłam w lekką depresje. Od lat dbam o swój wygląd i wagę i tu pytanie. Czy dużo osób tyje ? CO która lub jaki % chorych. Czytałam różne wątki i jedni tyli inni nie. Czy jeżeli waga zacznie mi wzrastać da się nad nią zapanować i nie utyć ?
napisał/a: Konstans 2014-07-17 18:36
Tekle napisal(a):Stwierdzono u mnie niedoczynność i po przeczytaniu jej objawów popadłam w lekką depresje. Od lat dbam o swój wygląd i wagę i tu pytanie. Czy dużo osób tyje ? CO która lub jaki % chorych. Czytałam różne wątki i jedni tyli inni nie. Czy jeżeli waga zacznie mi wzrastać da się nad nią zapanować i nie utyć ?



Nie popadaj w depresję, bo tak najłatwiej. Zawalcz o siebie !
Najpierw podaj wyniki swoich badań - TSH, ft3, ft4, a-TPO, a-TG, USG tarczycy. Na jakiej podstawie stwierdzono niedoczynność? czy przepisano Ci jakies leki? Bierzesz suplementy?

Owszem tyje się mając niedoczynnośc tarczycy ale tylko wówczas, gdy hormony nie sa wyrównane, gdy nie przestrzegasz diety. Wszystko jest do ogarnięcia. Ale jedno jest pewne - samo sie nie zrobi. Musisz wykonac na pewno więcej pracy w utrzymanie prawidłowej wagi, niż ludzie zdrowi.
Ja jestem przykładem, że sie da, jak sie chce :)
Pozdrawiam.
djfafa
napisał/a: djfafa 2014-07-18 08:40
Jak szybko zastosowano leczenie, a do tego przeczytasz na tym forum co masz jeść to problem tycia może być Ci zupełnie obcy.