Niealergiczny całoroczny nieżyt nosa - Eozynofile

napisał/a: samuelknabeldorf 2009-05-09 08:43
Witam. Chciałem prosić o poradę albo jakąś sugestie. Otóż w moim przypadku powikłaniem po grypie stało się to że mam całoroczny nieżyt nosa.Mało tego po tylnej ścianie gardła spływa mi wydzielina, która efektem tego jest to że "chrząkam" i podrażniam sobie w ten sposób gardło i wtedy łapie infekcje gardłowe, a w okresach zimowych prze te infekcje choruje poważniej. Robiłem testy alergologiczne i wykazało mi że niby jestem uczulony na roztocza i kórz. brałem leki anty alergiczne i praktycznie żadnych efektów poprawy nie było. poszedłem do innego alergologa i tam testy wyszły mi ujemnie, zatem nie jestem uczulony na te dziadostwa. Aby całkowicie wykluczyć to że nie jestem uczulony na roztocza zrobiłem prywatnie badania krwi na uczulenie i potwierdziło to że nie jestem uczulony. Robiłem wymaz z nosa na eozynofile i wynik wyszedł dodatni. Czy jest jakiś sposób na wyleczenie tego?
napisał/a: sitak23 2009-05-09 10:21
tak trzeba zrobic tk zatok , może jest tam w zatokach cos co nie powinno byc ,
napisał/a: samuelknabeldorf 2009-05-09 17:50
TK zatok była robiona i żadnych zmian nie stwierdzono . Może dlatego nie stwierdzono bo w chwili badania czułem że wszystkie moje drogi oddechowe są drożne. Natomiast w porach wieczornych tuż przed spaniem czułem że miałem jedną przegrodę nosową całkowicie zatkaną .
napisał/a: sitak23 2009-05-09 19:11
jak by była jakas zmiana to tk by ja wykryło w 100% to najlepsz medoda diagnozowana zmiany w zatokach , brałes na to jakies leki? bo to wazne jest, leczenie takiego nosa jest cieszke , mozna poruwnac to z alergia ( alergiczny całoroczny niezyt nosa)chociasz alergi sie nie wykrywa twuj nos wydziela komurki zapalne eonyzofile ,
napisał/a: samuelknabeldorf 2009-05-09 20:48
Tak , dostałem lek Avamys w aerozolu , mam go brać już cały czas . Szczerze mówiąc wybrałem już prawie drugie opakowanie a poprawy żadnej nie widzę . Więc zastanawiam się czy jest wogóle to wyleczalne . Czy poprzez branie jakiś lekarstw mogę całkowicie pozbyć się tej choroby?