Nie zdiagnozowany młody człowiek

napisał/a: halina53 2015-08-08 06:08
Młody mężczyzna czuje kołatanie serca, robi sie mu słabo, nie ma siły chodzić, nic go nie boli, w szpitalu nie wykryto nic, wypisany do domu a nadal słabo się czuje. EKG, Holter, USG brzucha, RTG klatki i wyniki krwi dobre. Poradźcie proszę, co robić.
napisał/a: theblackcat 2015-08-08 09:32
Wyniki krwi czyli tylko morfologia? Czy coś jeszcze było sprawdzane typu OB, CRP, hormony tarczycy, próby wątrobowe?
Co dokładnie powiedzieli lekarze?
I co dokładnie masz na myśli że nie ma siły chodzić? Utyka np?
Wg mnie powinni zrobić jeszcze Tomografie/Rezonans ale z kontrastem.
napisał/a: halina53 2015-08-08 11:57
Nie mam wypisu, dopiero w poniedziałek, ale morfologia, (nie wiem ,czy z OB ) i hormony tarczycy w normie. Lekarz nie umie postawić diagnozy. Neurolog też nie stwierdził nic niepokojącego.Wyszedł do domu i mam go obserwować. Młody(24 lata) ma bardzo mocne bicie serca,szczególnie, gdy wstaje, że jak przyłożę rękę, to czuję i zaraz mierzę mu cisnienie, a ono jest bez zmian w granicach 117/76 . Jak mu serce tak mocniej wali, to czuje w rękach dreszcz i pulsowanie w oczach i ma wrażenie, że zaraz zemdleje. To z mojej obserwacji. Młody nie pracuje fizycznie, czasami dorywczo; jest wysoki 186 cm i szczupły 62kg,po ojcu, ale na apetyt nie narzekał.Nie pamięta, aby miał kleszcza, na słońcu przebywał w czapce. Cała energia z niego uciekła.
napisał/a: theblackcat 2015-08-08 14:21
A mogłabys napisac hormony tarczycy wraz z normami?
Bo samo to że wynik miesci sie w przedziale to nie znaczy że w normie.
Hmm.. a cukier miał badany?
I co do ciśnienia jaki puls? Cisnienie ok ale tu bardziej mi sie wydaje puls wysoki? Powininien byc ponizej 100 najlepiej.
Warto też sprawdzic ferrytyne przy czym najlepiej jak ona jest w okalicach 90.
A lekarze nie wzracaja uwagi na wage syna? Bo waga strasznie niska.
Nadczynnosc tarczycy albo cukrzyca wykluczona u niego?
Choruje/chorowal on na cos? Bo to istotne.
napisał/a: halina53 2015-08-08 15:15
Nie mam wypisu, piszę tylko to co powiedziała lekarz, cukier 116, a było to popołudnie, hormony tarczycy w normie. Puls ma raczej niski raz 60, a raz 53. Co do wagi, to pisałam, że sprawa genetyczna, mąż przytył po 50 roku życia, a zdrowy. Młody nie chorował do tej pory. Od kilku dni czuł się nie za dobrze, jeszcze przed upałami. We wtorek poczuł się jeszcze gorzej, o mało nie zemdlał. Przeleżał popołudnie i noc na SOR-ze, gdzie dostał kroplówkę, nast. położono go na oddz. wewn. Tam miał USG jamy brzusznej, RTG klatki,EKG i Holtera, badał go neurolog, lekarz prowadząca powiedziała, że wypisuje go do domu i trzeba go obserwować. W domu nie jest lepiej, serce nadal wali, a młody leży , a ja nie wiem, jak pomóc.
napisał/a: theblackcat 2015-08-08 15:54
Warto zrobić cukier rano na czczo, bo rozumiem że cukier nie był robiony na czczo?
Jak na czczo to za wysoki.
Warto zrobić też test obciazenia glukoza i insuliną.