Nie wiem co to znaczy????

napisał/a: Klaudia100 2013-03-05 18:04
Nie wiem co myśleć, od pewnego czasu mam drgawki w prawej ręce, skurcze mięśni oraz niekontrolowane drętwienie nie zależne od pozycji ciała, od listopada mam wadę -8 dioptrii choć nigdy przedtem nie musiałam nosić okularów, mam zaburzenia pamięci oraz niekiedy nie mogę się wysłowić. W zeszłym tygodniu byłam u okulisty i stwierdził że mam jakieś zmiany naciskowe w lewym oku 7 mm coś w rodzaju mięśni i wysłał mnie na tomografię komputerową ponieważ podejrzewał krwiaka . W wyniku nic nie wyszło ale znajomego lekarza zaniepokoiły plamki i umówił mnie na rezonans aby potwierdzić bądź wykluczyć Stwardnienie rozsiane (Sm) . Czy mam się czegoś obawiać? Czy jest prawdopodobne że są to początki SM?
napisał/a: ratownik_0395 2013-03-05 19:48
Witam.
Ciężko mówić o stwardnieniu rozsianym jeśli objawy można różnicować z innymi chorobami np. uciskami na nerwy, choroby okulistyczna np. jaskra itd. Myślę, że najrozsądniejszą decyzją jest właśnie to MRI i ono jest kluczowym badaniem, a że tak powiem najgłupszą rzeczą teraz jest zamartwianie się. Wiem, że to trudne, ale trzeba poczekać do opisu i wyniku MRI, które tak jak pisałem - jest kluczowym i najważniejszym w tym przypadku badaniem.
Czy istnieją jakieś dodatkowe choroby ? np. zwyrodnienia, zmiany patologiczne kręgosłupa np. skrzywienia ?