Nie ustający wodnisty katar

napisał/a: tomekrules 2009-08-01 11:49
Witam
Mam 20 lat i od jakiś 4 tygodni nęka mnie nieustający katar.
Co jakiś czas muszę pociągac nosem bo czuję jak leci mi z niego wydzielina.
Nos nie jest zatkany toteż krople nie wchodzą w rachubę.
Powiem tyle, że nigdy nie miałem na nic alergii i nie byłem alergikiem.
Nie wiem czym to może byc spowodowane, a bardzo chciałbym wiedziec jak możnaby to pokonac.

Jeszcze uściślając temat dodam ,że przed tym katarem miałem problemy z nadmierną suchością
błony śluzowej nosa, mój lekarz powiedział mi abym kupił i płukał nos nawilżającym roztworem soli.
I to mi naprawdę pomogło- już mnie to nie męczy, ale pojawiła się nadmierna "wilgotnośc".

Czy to mogło miec jakiś wpływ na mój katar? Może mógłby mi ktoś polecic coś na ten katar.
Bo to jest naprawdę uciążliwe i przeszkadza to w normalnym funkcjonowaniu.

Pomóżcie .......
napisał/a: Paulla 2009-08-01 15:02
Cześć,
To, że nigdy "nie byłeś na nic uczulony", nie oznacza, iż nie jesteś alergikiem. Alergikiem można zostać niestety w każdym wieku.
A wymaz z nosa i gardła był robiony? Ja bym go profilaktycznie wykonała oraz udała się do laryngologa, aby "ocenił" moje zatoki. Jeśli będzie potrzeba specjalista zapewne zleci wykonanie RTG zatok. Wodnisty katar w moim przypadku właśnie oznaczał zapalenie zatok.
To tyle z mojej strony, życzę zdrówka :)
Może inni coś poradzą ciekawszego niż ja. Polecam przeczytaj posty Doktora Petera to naprawdę wspaniały lekarz.
napisał/a: tomekrules 2009-08-01 17:57
Żadnych testów nie robiłem.
Jak to właściwie wygląda ? Idę do lekarza rodzinnego ,on daje mi skierowanie do laryngologa i tam robie to badanie ? Czy tak ? Jak wygląda takie badanie ?

Jeszcze ciekawi mnie termin badania na jakie by mnie zapisano w publicznym ośrodku. Czy nie trzeba byłoby czekac kilka miesięcy, czy wystarczy tylko kilka dni ?
napisał/a: Paulla 2009-08-01 20:21
Idziesz do rodzinnego mówisz, że masz katar od miesiąca i prosisz o skierowanie do laryngologa.
Tutaj masz opis wymazu z gardła:
http://www.mp.pl/artykuly/?aid=15281
Przeważnie wykonuje się go u dzieci.
Nie wiem jak w Twoim mieście, ale u mnie w publicznym ośrodku na wizytę u laryngologa praktycznie nie czekam.
A w przypadku RTG zatok dostajesz skierowanie od laryngologa. Ja poszłam wykonać RTG do szpitala i zrobili mi je od ręki.