nie rozumiem co znaczy moja diagnoza

napisał/a: Paulinku 2006-12-20 16:11
mam bardzo ważne pytanie ponieważ jakieś 2 miesiące temu miałam podejrzenie o zapalenie związane z infekcją HPV lub dysplasia gradus minoris (CIN I) i zabardzo nie wiem co to oznacza zostały mi przepisane tabletki GYNALGIN brałam prez 20 dni. Czy to wystarczy co to za choroba?? czy któś umie odpowiedzieć na moje pytanie?
napisał/a: Peter 2006-12-20 19:32
Nieładnie. Pytałem o ewentualne choroby, to odpowiedziałaś przecząco. Jeśli było podejrzenie infekcją wirusem HPV, to należało o tym napisać. Zastosowany lek nie jest typowym do zwalczania schorzeń wirusowych, lecz bakteryjnych i grzybiczych.
napisał/a: Paulinku 2006-12-20 20:22
w zasadzie dopiero teraz przyszło mi to na myśl gdyż diagnoza nei jest ostateczna poprostu poprzednia cytologia była nieczytelna stad takie przypuszczenie lekarza ale musze jeszcze raz powtórzyc badanie.sadze jednak ze nei ma to wpływu na moja alergie gdyz ona trwa juz znacznie dłuzej bardzo dziękuje za wszystkie rady i pomoc.
napisał/a: Peter 2006-12-21 08:09
To nie takie proste. Wirus HPV może dostać się do organizmu i nie dawać żadnych objawów bardzo długo. Wcale nie znaczy to, że nie ma związku z chorobą. Mogłaś mieć kontakt z nim nawet po urodzeniu. Wirusy długo potrafią pozostawać w układzie limfatycznym. Jest wiele odmian tego wirusa, niektóre, co już udowodniono powodują raka szyjki macicy. A co potrafią pozostałe, to dopiero okaże się po latach. Dlatego zadawałem tak wiele pytań pod kątem zakażeń wirusowych.
napisał/a: Maja21 2013-03-13 19:05
Cześć,
wiem, że to stary post, ale mam podobną diagnozę, czyli neoplazja śródnabłonkowa związana z infekcją HPV lub dysplasia gradus minoris (CIN1) i nie wiem co to za choroba i czy jest ona formą nieinwazyjnego nowotworu. Czy powinnam wykonać jakieś dodatkowe badania?
Pozdrawiam,