Nie przyjęcie tabletki o porze a stosunek i alkohol

napisał/a: Dominus 2013-06-23 20:09
Witam,

Mam do Państwa bardzo ważne pytanie.
Regularnie przyjmuje tabletki Vibi mini od kilku miesięcy. Wczoraj w nocy jednak zapomniałam ich zabrać na dość mocno zakrapianą imprezę alkoholową i nie miałam możliwość po nie wrócić. Po powrocie do domu chłopaka współżyłam z nim i niestety pękła nam prezerwatywa. Tabletkę wzięłam dopiero, po tym fakcie, o 2 w nocy a powinnam o 18 (8 godzin za późno). Na ulotce piszę że jeżeli spóźnię się z przyjęciem tabletki do 12 godzin to ochrona nadal trwa. Niestety impreza była mocno zakrapiana i spożyłam sporą ilość alkoholu wcześniej (po spożyciu tabletki nie wymiotowałam). Dodam tylko że była to 16 tabletka w tym miesiącu. Czy jest ryzyko zajścia w ciąże? Jak temu zapobiec? Czy jest sens sięgać do tabletek 72 h po
Z pomocą tego kalkulatora wyliczyło mi że powinnam mieć obecnie dni niepłodne, ale nei wiem jak to się ma do zażywania tabletek.
http://www.forumginekologiczne.pl/kalkulatory/pokaz,38,Kalkulator%20dni%20p%C5%82odnych,wynik
napisał/a: wikam2 2013-06-23 20:21
Nie masz dni płodnych, masz same niepłodne - bierzesz anty :)
Wszystko jets oki, alko nie wpływa na tabsy :)
napisał/a: Dominus 2013-06-23 20:35
Bardzo się cieszę. ale czy ta przerwa 8 godzinna mogła by jakoś wpłynąć? Dzisiaj wzięłam tabletkę o odpowiedniej godzinie 18, ale po 150 minutach zwymiotowałam chociaż niewiele ( na oko 1/4 szklanki) czy mogła się tabletka nie wchłonąć do tego czasu? i czy jeżeli tak, czy mam powody do zmartwień w związku z nocną wpadką?
napisał/a: wikam2 2013-06-23 20:49
Tabletka wchłania się do 2-3h a wymioty i ... wymioty to różnica ;) 1/4 szklanki to nie jakieś straszne konwulsje.
8h nie miało wpływu na anty ale skoro b. się martwisz to zrób to o czym mówi ulotka w razie wymiotów :)
napisał/a: Dominus 2013-06-24 09:37
Dziękuje za szybką odpowiedź. W razie wymiotów należy przyjąć jedną tabletkę z pudełka zapasowego, jednak takiego nie mam. Więc zastosuje się do zaleceń jakie są stosowane w wypadku nie przyjęcia tabletki w 3 tygodniu. Mianowicie przez okres 7 dni nie będę przyjmować tabletek, a po tym czasie zacznę nowe opakowanie (które mam nadzieje uda mi się zdobyć do tego czasu )
Pozdrawiam
napisał/a: wikam2 2013-06-24 11:22
No nie martw się, wszystko i tak bedzie oki :)