Nie potrafię funkcjonować w społeczeństwie

napisał/a: Xiri 2013-06-19 14:38
Mam problem, który mi praktycznie przekreśla przyszłość. Boję się dosłownie wszystkiego. Że zdrowie, o które dbam, zniszczę sobie przebywając z ludźmi, którzy np. palą nie dbając o otoczenie czy w pracy, gdzie np. trzeba stać po 8H non stop czy patrzeć się w komputer, od czego wysiądzie z czasem zdrowie, które uważam za rzecz świętą. Przeraża mnie polityka, funkcjonowanie społeczeństwa i formalności, które trzeba robić, by np. założyć firmę. Najbezpieczniej się czuję, będąc sama w domu albo w lesie. Jestem aseksualna i nie rozumiem spraw damsko-męskich, skąd często do mężczyzn jestem nastawiona agresywnie, gdy są dla mnie zbyt mili, a nie traktują mnie obojętnie. A żyć jakoś trzeba. Chciałabym spróbować otworzyć jakiś własny interes, gdyż z każdej pracy jestem wywalana (mimo że jestem osobą rzetelną i bardzo pracowitą) albo wcale nie przyjmowana, gdyż ludzie uważają mnie za osobę dziwną. Czy psycholog mógłby mi pomóc w tej sprawie? Nie chciałabym się zmieniać, bo uważam się za osobę normalną i oryginalną, ale czy pomógłby mi jakoś pogodzić się z tym wszystkim i wyrzucić ze mnie fobie?
napisał/a: Ikebana 2013-06-25 16:08
Zdarzają się jednostki, które zwyczajnie nie mogą się odnaleźć w rzeczywistości. Czasem tak bywa i domyślam się, że nie jest lekko, choć w sumie dobrze, że twierdzisz iż akceptujesz siebie i nie chcesz się zmieniać. Myślę jednak, że powinnaś porozmawiać z kimś kompetentnym, kto być może doradzi Ci jak ułożyć sobie życie ze światem. Wiele osób korzysta z usług psychologów i psychoterapeutów a znalezienie godnego polecenia gabinetu psychologicznego w Warszawie czy innych miastach nie powinno sprawić trudności. Osobiście polecam gabinet, który znajdziesz pod adresem www.psychoterapia-kielczyk.pl Myślę, że powinnaś się tam udać i zwyczajnie porozmawiać o sobie. Taka "sesja" może wiele wyjaśnić! Mnie pomogli poukładać sobie wszystko, może i Tobie pomogą.
napisał/a: Xiri 2013-06-25 16:56
Dziękuję bardzo za odpowiedź!
Czyli jednak psycholog.
napisał/a: askaaa11 2013-07-12 16:39
Warto też poczytać jakieś artykuły czy książki w temacie - może Cię olśni w jakiś kwestiach i uda się też samemu dojść do źródła problemu, ale to jeśli czujesz się na siłach do tego.
napisał/a: ame-lia 2013-08-01 13:18
wiesz, nie chcę Cię pouczać, ale myślę, że tylko psycholog może pomóc. sama przechodziłam przez różne problemy z kontaktem z innymi i zmartwienia, skończyło się to depresją. w porę trafiłam do kliniki wolmed gdzie pomogli mi w poradzeniu sobie z tym okropnym dołem. bardzo niefajna sprawa, myślę, że bez pomocy fachowca nie poradziłabym sobie z tym.