Nie polineuropatia, nie borelioza, nie SM wiec co?

napisał/a: XszamannX 2015-02-27 20:49
Witam! Moje problemy pojawily sie okolo rok temu tj. w marcu 2014r. Podczas snu zdretwaiala mi prawa reka, po kilkunastu minutach odretwienie minelo jednak na drugi dzien zaobserwowalem ze cala konczyna jest oslabiona, poczulem niemoc (problem z odkreceniem butelki, brakowalo mi sily zeby mocno zacisnac palce, problemy z pisaniem). Po jakims czasie poczulem rowniez bedac na silowni ze prawa reka jest duzo slabsza od lewej i czasami ugina mi sie wbrew wlasnej woli. Wczesniej mialem tez podobne problemy w lewej konczynie ale wtedy dretwialy i byly oslabione tylko palce. Od tego czasu nie wiele sie zmienilo, problemy z funkcjonowaniem obu rak raz sa raz ich niema. Wykonalem nastepujace badania:
- 2 razy EMG (spowolniona latencja w wiekszosci nerwow w obu konczynach gornych + obustronny zespol rowka nerwu lokciowego)
- 2 razy badanie krwi (poziom wit. B12, kreatyniny, ALT, glukozy, TSH i ESR w normie)
- 2 razy rezonans magnetyczny odcinka szyjnego kregoslupa (poza przeprostem odcinka szyjnego niema zadnych zmian i patologii)
- rezonans glowy z kontrastem (wszystko w normie)
- punkcja kregoslupa (wynik na polineuropatie demielinizacyjna (diagnoza neurologa), stwardnienie rozsiane i borelioze negatywny, uszkodzona funkcja bariery krew-PMR (co podobno nie jest przyczyna) i podwyzszony wskaznik albuminowy (8.03)

Nie pracuje od pol roku. Praca ktora wykonywalem 7 lat - fizyczna (wiekszosc czasu przenoszenie ciezkich produktow bardzo czesto z rekami w gorze). Gram na perkusji i 2/3 razy w tygodniu chodze na silownie jednak nigdy nie dzwigalem wielkich ciezarow. Odzywiam sie zdrowo. Konsultowalem sie z wieloma lekarzami (internista, ortopeda, neurolodzy, terapeuci) nikt nie wie co z tym robic. Bralem zastrzyki, sterydy, witaminy, masaze i nic mi nie pomoglo. Prosze o jakas rade bo nie wiem juz co z tym robic... byc moze jakis zabieg jest konieczny ale ja zrobie wszystko by wrocic do zdrowia bo jestem juz tym bardzo sfrustrowany. Prosze o pomoc i rady
napisał/a: egz 2015-05-09 20:46
Zaintrygowal mnie ten post,ponieważ od 3lat na forach i wszędzie gdzie to możliwe, szukam podobnych dolegliwości jakie posiada mój 15letni obecnie syn. W końcu coś znalazłam. Piszesz, że stało się to po nocy. To samo stalo się z moim dzieckiem. Po nocy zaczął mieć problemy z lewą nogą. Początkowo myślano ,że to kręgosłup. Po jakimś czasie powiedziano, że to zapalenie rdzenia i po jakimś czasie wszystko wróci do normy. Nie wróciło. A wręcz przeciwnie po pół roku podobnie stało się z ręką lewą. Podobnie jak u Ciebie wszystkie wyniki są dobre oprócz tego co pokazuje przewodnictwo nerwów. Lekarz mówi, że nerwy wychodzą i raptem gdzieś giną. Otoczka mieli nowa jest ok.Po roku zrobiło się trochę lepiej i nagle ni z tego ni z owego po nocy przyszło pogorszenie. Jakby drugi rzut. SM lekarze wykluczają. .Syn jest załamany. Ma problemy z chodzeniem. Już widać zanik mięśni w ręce. Nadmienić muszę, że mieszkamy i leczymy się w Szkocji. Tu wszystko trwa b.wolno. nie dostaliśmy leków bo nie ma potwierdzenia choroby. Czekamy ,tak mi powiedziano, na testy genetyczne. W lipcu będę w Polsce i zamierzam w Warszawie poszukać neurologa. Mam nadzieję, że czegoś się dowiemy. Odezwij się co u Ciebie. Może tylko dodam,że mój syn na Jakeš 2 Lata przed pierwszym epizodem miał okropne swędzenia kończyn, tych ,które później stały się nie sprawne. Swędzenie pozostaje do dziś.
napisał/a: XszamannX 2015-05-14 13:05
Witam! Bardzo mi jest przykro z powodu dolegliwosci Twojego syna :( U mnie jest bez zmian, pojawily sie dretwienia lewej strony czubka glowy i lewego uda ale po jakichs 3 tygodniach to ustapilo. Z rekami nadal bez zmian :/Ja lecze sie w Irlandii, gdyby nie wyniki z Polski to czekalbym 2 lata na wizyte u neurologa :/ jutro jade do szpitala na druga punkcje kregoslupa. Czy w przypadku Twojego syna badany byl plyn MR? Zwroc uwage czy niema podwyzszonego poziomu bialek (albuminy) w plynie MR. To wskazywaloby na ktoras odmiane polineuropatii. Czy problemy u syna wystepuja tylko po lewej stronie ciala? Moja siostra przechodzi teraz polineuropatie zapalna i tez ma problemy z nogami bardziej niz z konczynami gornymi, do tego stan podgoraczkowy od ponad pol roku. Wiec rowniez musialbym zrobic badania genetyczne. Napisz tez meila do szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie do oddzialu "chorob rzadkich" - moze oni cos poleca... tam trzeba wyslac badania zeskanowane i opis/objawy choroby. Powodzenia i mam nadzieje ze sie mu poprawi, czekam na wiesci!
djfafa
napisał/a: djfafa 2015-05-19 07:48
A ktoś z Was korzystał z takiej ziołowej terapii?

[url_special=http://medycyna-alternatywna.wieszjak.polki.pl/ziololecznictwo/327470,Ziolowa-terapia-Buhnera-pomaga-na-borelioze.html:2d4rj887]http://medycyna-alternatywna.wieszjak.polki.pl/ziololecznictwo/327470,Ziolowa-terapia-Buhnera-pomaga-na-borelioze.html[/url_special:2d4rj887]