Nie mogę zajść w ciążę

napisał/a: ulka2107 2014-02-18 21:37
witam 9 miesiecy staramy sie o dziecko jednak bez skutecznie. bylam w pon u gin zeby mmnie skierowal na jakies badania w tym kierunku jednak Pani DR stwierdzila ze dopiero po roku staran wykonuje sie jakiekolwiek badania

prosze o jakies rady cow takim przypadku moge zrobic?
napisał/a: wikam2 2014-02-19 08:14
No teraz to już spokojnie poczekać, aż szanowna pani doktor wyśle Cię choćby na badanie poziomu hormonów, wszak tylko 3 miesiące zostały.
napisał/a: ulka2107 2014-02-19 11:47
Czyli wczesniej zadne badania nie powinny byc wykonane?
napisał/a: calawtrawie 2014-02-19 13:29
Można zrobić na własną rękę, poziom hormonów, ale to prywatnie: estradiol, LH, prolaktyna między 3 a 5 dniem cyklu. Na początek.
Można też pójść do innego lekarza i powiedzieć, że staracie się już rok i tyle.
napisał/a: ulka2107 2014-02-19 16:00
jestem zalamana faktem ze moze cos ze mna lub mezem jest nie tak. ZAlamainie sie poglebia ze pierwsze dziecko przytrafilo nam sie przy tab anty a teraz jak chcemy miec drugie to nie mozemy:(
napisał/a: calawtrawie 2014-02-19 18:18
ulka2107 napisal(a):jestem zalamana faktem ze moze cos ze mna lub mezem jest nie tak. ZAlamainie sie poglebia ze pierwsze dziecko przytrafilo nam sie przy tab anty a teraz jak chcemy miec drugie to nie mozemy:(



Wiesz, bardzo chcieliśmy mieć dziecko i za pierwszym razem udało nam się od razu. Mały ma 7 lat, prawie 8,od prawie 4 walczymy o dziecko drugie. Bezskutecznie. Załamanie? Nie jest mi łatwo o tym mówić, ale nie myśl w ten sposób. Najpierw potrzebna jest dobra diagnoza, badania. Hormony, badania męża. Wiele rzeczy można naprawić, leczyć, z innymi trzeba się pogodzić, chociaż łatwe to nie jest. Jeszcze jedno: nie myśl, że coś z tobą nie tak albo z mężem. Nie rozpatruj tego w tych kategoriach, bo można wtedy oszaleć. Po prostu... tak się zdarza, a nie tak jest coś z tymi, którzy wydają na świat potomstwo i nie potrafią go wychować.
napisał/a: ulka2107 2014-02-19 19:12
ale to jest przykre kiedy przyslowiowa jedna z druga pojda na dyskoteke raz wystawia tylek i sa w ciazy a ci co chca miec dzieci nie moga:(
napisał/a: ulka2107 2014-02-19 19:13
co do badan moja gin powiedziala ze jest za wczesnie na jakiekolwiek badania zeby zrobic dopiero po 12 mies staran
napisał/a: calawtrawie 2014-02-19 20:14
ulka2107 napisal(a):co do badan moja gin powiedziala ze jest za wczesnie na jakiekolwiek badania zeby zrobic dopiero po 12 mies staran



Ja też zaczęłam badania po 12 miesiącach od starań. W sumie nic to nie zmieniło:) Powodzenia.
napisał/a: lila8423 2014-02-19 20:26
ulka2107 napisal(a):witam 9 miesiecy staramy sie o dziecko jednak bez skutecznie. bylam w pon u gin zeby mmnie skierowal na jakies badania w tym kierunku jednak Pani DR stwierdzila ze dopiero po roku staran wykonuje sie jakiekolwiek badania

prosze o jakies rady cow takim przypadku moge zrobic?


Jedyne co mi przychodzi do głowy to zmień Dr.. albo weź sprawy w swoje ręce i zrób badania prywatnie.
Ja miałam tak samo z moim wcześniejszym ginem. Również stwierdził że na badania jest jeszcze za wcześnie bo to dopiero niecały rok starań. Po tych słowach wyszłam i już więcej do niego nie wróciłam.. znalazłam innego Dr który bez żadnego "ale" skierował mnie na podstawowe badania, potem hormony ... jak to mówi nie można stać w miejscu tylko szukać przyczyny. Mąż również jest po badaniach. Jutro czeka mnie kolejna wizyta i zobaczymy co dalej wymyśli.. pewnie stymulacja i udrażnianie jajowodów...
napisał/a: ulka2107 2014-02-19 20:36
chyba i ja tak zrobie i zmienie bylam przygotowana przed wizyta o co zapytac o jakie badania moge prosic ale odeslala mnie bez niczego do domu po pierwszej ciazy 3 lata minelo nie mialalm zadnych badan wykonywanych oprocz cytologii wiec wydaje mi sie ze jakies badania by sie przydaly
napisał/a: ulka2107 2014-02-22 13:08
moze poprostu za bardzo sie nastawilam i dlatego nie wychodzi