NIE MOGĘ RUSZYĆ STOPĄ !!!

napisał/a: Victoria1990 2014-06-11 23:33
Od 4 dni nie moge ruszać do góry dużym palcem u sprawej stopy. Nigdzie sie nie uderzyłam ( palec mnie nie boli, stopa, ani noga tez nie). W sobote polozyłam sie spac i poczułam dziwne uczucie w nodze ( nie do konca to byl skurcz) ale szybko przeszło a palcem nie moge ruszac do góry. W dół jeszcze go zegne ale dużo wolniej niz w lewej stopie, natomiast do góry nie dam rady podniesc. Całej stopy prawej rowniez nie moge podniesc do góry tak bardzo jak lewej. Na boki mogę ruszać, tylko do góry cos sie zacielo;/ Do tego po 3 dniach zauważyłam, że nie mam czaucia na podbiciu takiego jak w zdrowej - lewej stopie. Nie chodze w szpilkach ( tylko czasami ale bardzo zadnko, przewaznie w plaskich butach) spodni obcisłych nie nosze tez. Próbowałam stope masować kilka razy dziennie wiginam ja razem z palcami we wszystkie strony i nic to nie daje;/ Biore tez magnez od niedzieli ale tez nie pomaga. Przy chodzeniu troche mi to przeszkadza bo nie moge tak bardzo podnosic prawej stopy jak lewej. Kiedy jade autem również czuje dyskomfort;/ Nie wiem co sie dzieje, czy mam isc z tym do lekarza jak za kilka dni nie przejdzie??? Podkreslam jeszcze raz- noga ani palce wogóle mnie nie bolą. Nigdy prawej nogi tez nie mialam złamanej ani skreconej. Nie brałam tez w tym roku zadnych antybiotyków itp. Jeżeli chodzi o wysiłek fizyczny- nie przemeczam sie ;p optymalnie jak kazda zdrowa osoba, czasem pojezdze rowerem czasem pośmigam na orbitreku.
Bardzo prosze o pomoc !
napisał/a: shrek2 2014-06-19 21:59
Witaj,
Musisz jak najszybciej udać się do neurologa po skierowanie na rezonans kręgosłupa lędźwiowego, i najlepiej na CITO.
Możesz jeszcze tego nie odczuwać, ale możesz mieć już zmiany zwyrodnieniowe w kręgosłupie lędźwiowym, które mogą sparaliżować Ci nerw strzałkowy lub obie nogi. Do tego może dojść nietrzymanie zwieraczy. Ale to ostateczność.