Nie mogę przytyć, mam złe nawyki żywieniowe

napisał/a: jamjestjan 2013-02-21 01:16
Witam.
W tym roku kończę 18 lat i zacząłem uświadamiać sobie swój problem.
W wieku 14 lat ważyłem ok. 50 kilogramów, przez kilka lat waga ta wahała się o 1-2 kilogramy w dół albo w górę, później udało mi się jakimś cudem osiągnąć 55 kilogramów, do teraz znowu mam wahania jak poprzednio (od 53 do 56). Jak na mój wzrost (180 cm) to strasznie mało, co mnie niepokoi. Słyszałem już, że to nic poważnego i że to przez dojrzewanie itd.
Problemem jednak są moje złe nawyki żywieniowe. Wszystko minimalizuję, jem dużo, ale to jest wciąż to samo - na śniadanie bułka z pasztetem/szynką (szynka tylko jednego rodzaju, na sam widok innych robi mi się niedobrze), na obiad jem to, co akurat mama ugotuje (tutaj minimalizacja typu - gulasz bez mięsa, schabowe z samymi ziemniakami, zupy przez sitko itd), a na kolację to samo, co na śniadanie, tylko podwójnie. W międzyczasie podjadam coś słodkiego, ale też w niewielkich ilościach.
Nie jadam serów, surówek, bigosów, i ogólnie praktycznie wszystkiego. Nie wiem dlaczego. Sam zapach tego typu jedzenia (i praktycznie każdego innego) przyprawia mnie o mdłości.
Myślę, ze to jest problem, ale nie wiem, jak sobie z nim poradzić, ani co jest powodem.
Dlatego chciałem prosić Państwa o pomoc, jako, że pewnie mieliście już "do czynienia" z tego typu problemami.
Pozdrawiam.
djfafa
napisał/a: djfafa 2013-02-21 08:29
Jak nie masz nadczynności tarczycy to ww 99% wystarczy po prostu..... więcej jeść.
napisał/a: KarolinaS. 2013-02-21 08:42
zawsze możesz udać się do dietetyka albo innego lekarza, żeby zbadać swój stan zdrowia i specjalista doradzi Ci co zrobić i może pomoże w przezwyciężeniu wstrętu do innych posiłków
napisał/a: jamjestjan 2013-02-21 12:24
djfafa napisal(a):Jak nie masz nadczynności tarczycy to ww 99% wystarczy po prostu..... więcej jeść.


Czy to możliwe, aby nadczynność tarczycy występowała przez 11 (może nawet więcej) lat bez poważniejszych objawów?
Poza tym czytałem objawy i raczej to nie to, bo ja nie mam apetytu, a z "najczęstszych objawów" mam tylko biegunki (nie tyle częste "wizyty" co po prostu "formę" kału) i może potliwość.
napisał/a: KarolinaS. 2013-03-04 09:51
nie wiem jak to jest, ale tak jak pisałam może warto iść do lekarza?