nie mam czucia w lewej dloni

napisał/a: Wera 2006-10-04 15:02
Od jakiegos czasu,okolo 3 tygodni, nie mam czucia w lewej dloni,a dokladniej w malym i serdecznym palcu.bylam u neurologa.lekarz polecil zebym brala witamine b1 oraz POLIFILIN.leki te biore od 2 tygodni i nie ma poprawy,ale nie jest gorzej.jednak reka ta strasznie mi dokucza w codziennym funkcjonowaniu.za miesiac mam miec zrobiony rezonans magnetyczny kregoslupa na odcinku szyjnym.ale to duzo czasu.Nie wiem czy ma to zwiazek ze stluczeniem kregoslupa na odcinku szyjnym w wypadku samochodowym-5 lat temu?!mam pytanie, czy moze dojsc do trwalego zaniku czucia w tej dloni?co powinnam zrobic w tej sytuacji,jeszcze raz odwiedzic lekarza,moze dostalam zle leki?prosze o porade!
napisał/a: plb1985 2006-10-07 23:25
napisal(a):Zespół rowka nerwu łokciowego występuje najczęściej u mężczyzn, narażona jest u nich ręka dominująca. Początek choroby to zaburzenia czucia. Początkowo jest to nadwrażliwość, a później osłabienie czucia przyśrodkowej powierzchni przedramienia oraz palców IV i V. Narastające osłabienie siły mięśni pojawia się znacznie później. W przebiegu choroby osłabienie oraz uszkodzenie ruchowe większości mięśni wewnętrznych ręki, prowadzi do przeprostu palców w stawach śródręczno-palcowych oraz uniemożliwia rozstawienie palców II-V.
napisał/a: Wera 2006-10-10 20:07
dziekuje bardzo za informacje.tyle ze nie bardzo rozumiem o co w tym chodzi.czy moze mi cos grozic z tego powodu.prosze o konkrety.z gory dziekuje i pozdrawiam