Nie czuje prawidłowo stopy.

napisał/a: kosiorwks 2017-03-28 18:25
Witam mam problem, od 3 dni mialem dziwne uczucie w stopie nie moglem jej podniesc za bardzo do góry, wyczuwałem opór. Wczoraj przy siedzeniu stopa mi calkowicie zdrętwiala, prawie jej nie czulem. Rozchodzilem to w kilka-kilkanascie minut i mam od 20 godzin gorsze czucie na grzbiecie stopy. Tak od konca łydki do prawie konca stopy, prawie do palców. Palce czuje lepiej. Podeszwe tez czuje lepiej, najslabiej czuje to zgiębie, polaczenie stopy z golenią, podudziem.

Badalem sie na SM jakis rok temu, mam drzenia miesni czasem, tzn podskakuja mi miesnie. Nie mialem problemu ze wzrokiem (moze jakis 2minutowy od kompa), nie mam mrówek raczej, zdarzalo sie ale to pojedyncze krotkie przypadki, skurczy bolesnych nie mam, równowage mam, nawet na jednej nodze stane z zamknietymi oczami.

Zrobilem sobie badanie MRI głowy, wszystko ok. Bylo to jednak rok temu. A teraz martwie sie ta nogą, czy jest sens robienie MRI głowy raz jeszcze ?

Borelioze rowniez badalem, test Western Blota.

Choruje wstępnie na nerwice, mam czesto napady lęku, bole brzucha, kłucia w całym ciele od 2.5 roku.
napisał/a: joannanr1 2017-03-28 18:46
Zbadałabym się w kierunku bartonelli.
napisał/a: kosiorwks 2017-03-28 18:53
Pani Joanno serdecznie dziekuje za szybką odpowiedz. Rozumiem ze chodzi o Borelioze. Edytowalem post i dodalem ze badalem Borelioze.

Zastanawia mnie (lekko pociesza ze to nie SM - Boże uchowaj) ze to moze byc uszkodzenie nerwu strzałkowego.

Troche ta noge forsowałem bo oczywiscie jak nie moglem jej zginac na poczatku to zaczalem na sile zginac zeby w koncu ja "rozruszac" no i tez siedzialem na niej, noga pod tyłek, noga na noge, przykucanie (robilem cos kilka godzin).

Mam gorsze czucie w grzebiecie sotpy i kawalek zewnetrznej bocznej strony podudzia. Trudnosci w zgianniu tej nogi od kilku dni ku górze. Jak chodze to troche ciągne ta noge ze sobą.

Nie jem nic od 2 dni straszny stres mam , obawa o SM.
napisał/a: joannanr1 2017-03-28 19:35
Ujemna borelioza niewiele znaczy niestety.Testy są mało wiarygodne.
Mam na myśli bartonellę , ataki paniki często są powiązane z zakażeniem tą bakterią.