Nidorozwój piersi/nadpotliwość/ pojedyńcze włoski na brodzi

napisał/a: ola1133 2015-01-18 16:12
Mam 23 lata
Posiadam niedorozwój piersi, nadpotliwość(pod pachami), wyrastają mi pojedyńcze włoski na brodzie. Co mam robić? Gdzie się udać? Co może być przyczyną? Badania: TSH, ft3, ft4 wyszły w normie.
napisał/a: soaring 2015-01-19 18:40
powinnaś się udać do endokrynologa lub ginekologa. co znaczy niedorozwój? nie masz ich w ogóle, czy są małe/ bardzo małe? czy w najbliższej rodzinie kobiety mają podobnie małe piersi? albo pytałaś czy nie urosły im w podobnym jak jesteś teraz wieku?
czy i od kiedy miesiączkujesz? czy regularnie? ile trwają miesiączki? jaką masz budowę ciała? jakie masz BMI? czy uprawiasz lub uprawiałaś intensywnie sport kiedykolwiek? wyniki tarczycy przepisz, to że są w normie nic nie oznacza.
napisał/a: ola1133 2015-01-20 10:37
-Nie mam ich w ogóle rozmiar 0.
-Nie w rodzinie nie miał nikt takiej sytuacji
-Miesiączkuje regularnie, od chyba 13 roku, trwają 5 dni
-BMI: mam wzrost 169 cm a waga 55kg
-Nie uprawiałam intensywnie sportu
-Wyniki tarczycy: FT3:3,68 pg/ml FT4:1,34 ng/dl TSH:1,731plU/ml
napisał/a: soaring 2015-01-22 18:24
wyniki tarczycy masz bardzo dobre, ale tarczyca nie ma nic wspólnego z piersiami.
jesteś bardzo szczupła, więc zakładam że szczupła byłaś do tej pory, a to może być przyczyną, w końcu piersi to głównie tkanka tłuszczowa. u niektórych kobiet piersi rozwijają się z opóźnieniem, nawet takim jak u Ciebie, ale czy się pojawią - nie wiem.
skoro miesiączkujesz regularnie to trudno zakładać jakieś zaburzenia układu rozrodczego. dla pewności, że nie ma powodów medycznych, ginekolog czy endokrynolog powinien zlecić usg transwaginalne i piersi (profilaktycznie powinno się je wykonywać raz do roku).
obserwujesz owulacje? bierzesz jakieś leki, w tym pigułki antykoncepcyjne?
napisał/a: ola1133 2015-01-24 11:31
Dziękuje za odpowiedź.
-Nie nie biorę żadnych leków
- Owulacje: czasami w śluzie jest krew oraz zazwyczaj jest dosyć dużo tego śluzu (ale to chyba normalne)
napisał/a: soaring 2015-01-27 08:54
krew w trakcie owulacji się zdarza, jest to w zasadzie wskaźnik, że była (pękł pęcherzyk).
napisał/a: ola1133 2015-01-27 16:44
A czy powinnam przeprowadzić jeszcze jakieś badanie krwi (badania hormonalne)?
napisał/a: soaring 2015-01-27 17:13
Moim zdaniem nie ma wskazań skoro miesiączkujesz regularnie i masz owulacje.