NFZ - dofinansowania

napisał/a: Ines1 2010-08-08 23:09
Mam takie pytanie odnośnie dofinansowań z NFZ.

Czy NFZ nadal dopłaca do plomb światłoutwardzalnych? Jak ostatnio szukałam na internecie to nie było żadnej wzmianki o tym, że NFZ przestał to robić a moja pani stomatolog przekonywała mnie, ze NFZ nie pokrywa połowy ceny plomb tylko trzeba z własnej kieszeni całą sumę wyłożyć.

Jak to jest?
napisał/a: wikam2 2010-08-09 22:57
Nie wiem jak wyglada to na ogół ale w mojej przychodni u dentystki z NFZ wisi cennik ile plomba światłoutwardzalna kosztuje. Z jej usług korzysta paru znajomych i kazdy za taką plombe płaci z własnej kieszeni. Niemniej koszt jest zawsze nizszy niż na leczeniu typowo prywatnym. Ja sama chodziłam do różnych stomatologów ale za plombę światłoutwardzalną u kazdego sporo płaciłam. Oczywiście zwykła plomba z NFZ u mnie nie kosztuje. No ale takich już chyba nikt sobie nie "życzy" :) Tak jak napisałam na poczatku - nie mówię o ogóle, mówię o swoich doświdczeniach.
Pozdrawiam.
napisał/a: Ines1 2010-08-09 23:51
No ja u siebie wcześniej dopłacam w zależności na ilu powierzchniach była zakładana ( między 60-90 zł) a teraz poszłam a ona mi mówi, że 120 zł bo NFZ nie refunduje już. Ale jak wychodziłam to spojrzałam na cennik i zniknęły wszystkie "dopłaty" a zostały ceny jak u prywatnego.