Neurotop na neuralię

napisał/a: anula.os 2007-01-26 10:09
Proszę o pomoc wszystkich, którzy spotkali się z podobną sytuacją. Od kilku lat mam tzw. ucisk na nerw międzyżebrowy. W okresie ciąży myślałam, że zwariuję z bólu, ale odkąd urodził się dzidziuś, troszkę odpoczywam, chociaż boli dalej i to bardzo. Lekarz neurolog przepisała mi NEUROTOP twierdząc, że powinno pomóc. Przeczytałam jednak ulotkę i mam pewne wątpliwości czy rzeczyiście pomoże . Było tam o wszystkim tylko nie o neuralgii. Czy ktoś dostał w podobnej sytuacji ten lek i czy pomógł?. Biorę od kilku dni ten lek i narazie jestem szalenie śpiąca, a plecy jak bolały tak bolą nadal . Prosze, napiszcie czy dostawaliści podobne leki i jak leczono u wasz podobne schorzenia
napisał/a: Peter 2007-01-26 10:33
Na jakiej podstawie zdiagnozowano, że to ucisk na nerw międzyżebrowy? Rtg, rezonans, czy inne badanie? Czy lekarz tylko przypuszcza? Bo jeśli jest to ucisk spowodowany wypadnięciem dysku, czy przepukliną jądra miażdżystego, to leczenie objawowe nie ma sensu.
napisał/a: anula.os 2007-01-26 11:58
Dzięki Peter za odpowiedź. Generalnie stwierdził to lekarz ortopeda jeszcze jak byłam w ciąży i tak zostało. Na jakiej podstawie - na takiej, że boli . Teraz mam skierowanie na RTG odcinka piersiowego. Wcześniej nie było to diagnozowane bo wyskoczyło kilka innych problemów (generalnie jeden - tętniak mózgu, na szczęście już zaklipsowany). Tak więc boli i to jest podstawą do wydania diagnozy. Neurolog twierdzi, iż wszystkie inne badania i tak niewiele dadzą, bo jeśli to jest ucisk, to i tak nic nie wykażą prześwietlenia.
napisał/a: Peter 2007-01-26 13:58
Diagnoza lekarza na podstawie jedynie objawów bólowych pozostawię bez komentarza. Jeśli są wątpliwości, to wykonuje się rezonans magnetyczny i wszystko wiadomo. Dobre zdjęcie RTG też wykaże przesunięcie krążka. Lepiej wybierz się do innego lekarza, a nie bierz leki przeciwbólowe które w końcu mogą spowodować uszkodzenie nerek i/lub niewydolność wątroby.