Neurologiczne kwestie słabszego oddychania

napisał/a: Vko 2016-09-11 09:42
Jestem mężczyzną i mam 33 lata. Obecnie miewam problem z koncentracją, ociężałością umysłu, chyba z kojarzeniem faktów, trochę z pamięcią, zdarza mi się być spiętym, widzę trochę za mgłą czasem, czasem nie umiem się wyrazić. Poza tym słabo mi się oddycha nosem (płytko) - pod koniec lipca miałem septoplastykę, jednak mimo udanej operacji dalej często miewam uczucie zatkanego nosa - mam alergię zwłaszcza na kurz i długo jej nie leczyłem - bagatelizowałem to chyba przez wiele lat. W te dni, w których mam dłużej odetkany nos (rzadko się zdarza) i pooddycham mocniej, jakby jaśniej i trzeźwiej myślę oraz jestem mniej spięty. Chodzę do poradni PZP i dostałem Venlectine, bo lekarz dał ze względu na kwestie nerwicowe (czuję się troszkę lepiej), ale stwierdził, że może być to wieloczynnikowe. Kilka lat temu brałem już antydepresanty i leki na koncentrację i troszke pomagały, jednak nie jestem pewien czy to to. Rok temu byłem u neurologa i miałem badanie rezonansu magnetycznego pod względem SM, ale nic nie wykazało i skończyły się konsultacje bez dodatkowych badań. W tym roku w kwietniu poszedłem na biofeedback i tam się dowiedziałem, że mam kiepskie wyniki jak normalnie (płytko) oddycham i mam mózg słabo aktywowany (wynik badania mini QEEG jest w załączniku). Generalnie zacząłem trening SMR i trochę to pomagało, ale nie mogłem dokończyć. Pierwszą wizytę do innego neurologa mam dopiero w październiku. Czy mogę rzeczywiście brać ten Venlectine do tego czasu czy poczekać na wizytę i np. może być to przewlekłe niedotlenienie czy brać to jednak jednocześnie. Czy do tej pory mogę coś zrobić? Czy w ogóle może być to coś neurologicznego?

http://i67.tinypic.com/mcrl9h.jpg