Neuralgia międzyżebrowa.

napisał/a: mlodaMama21 2012-01-06 20:30
Witam.Od dłuższego czasu miałam ból pod lewą pachą... nie znam się aż tak na anatomii człowieka,ale wiem,ze tam miedzy innymi znajdują się nerwy i węzły chłonne. Ból nie bardzo silny aczkolwiek upierdliwy. Gdy pojechałam na Sor szpitala rejonowego lekarz po badaniu stwierdził "Neuralgię międzyżebrową". Ale czy to normalne żeby po dwóch dniach ból spod pachy przeniósł się na całą lewą rękę aż do dłoni? Boli mnie już cała ręka... czy to coś poważnego ? Przepisał mi Magnez,zestaw wit. B i Nurofen Ultima doraźnie... na razie widzę prawie,że wcale zmianę/poprawę... czy może cierpię na coś poważniejszego?Przy bólu cuję też sztywnienie całej ręki... martwi mnie to bo ręka jest słabsza i obolała :( błagam o pomoc,jakieś doradztwo... z góry dziekuję serdecznie!!!!
napisał/a: Vattier 2012-01-06 20:38
Czy było zrobione EKG?
napisał/a: mlodaMama21 2012-01-06 20:41
od czasu tego bólu nie ale miesiąc wcześniej kilkakrotnie i wyniki były za każdym razem ok...
napisał/a: Vattier 2012-01-06 22:02
Ja bym wykonał powtórne EKG tak czy inaczej. Neuralgia międzyżebrowa charakteryzuje się min. tym, że ból nasila się podczas oddychania. Zaobserwowałaś u siebie coś takiego? Czy miałaś podobne bóle w przeszłości? Czy w rodzinie występowały jakieś poważne choroby układu krążenia przed 50 rokiem życia? Czy czujesz nudności, czy masz duszność? Czy przyjęcie jakiejś pozycji przynosi ulgę? Czy ból nasila się przy wysiłku? Czy często się stresujesz? Ile masz lat?
napisał/a: mlodaMama21 2012-01-06 23:34
Ból nie nasila się przy oddychaniu... mam stwierdzoną nerwicę,wadę postawy (skoliozę)a w mojej rodzinie nie było chorób krążenia raczej... wcześniej miałam drętwienie ręki niż ból,teraz doszedł ból zachodzący na lewą pierś,pod piersią.. no i nawet lewe ucho mi się często zatyka... mam niskie ciśnienie od czasu tych dolegliwości.. nie wiem czy to ma jakieś znaczenie? Miałam zdjęcie rtg klatki piersiowej i płuca oraz serce bez zmian...
napisał/a: mlodaMama21 2012-01-06 23:37
Lat mam 21 i jestem nerwową osobą... chodzę na terapię do psychologa,ale dopiero w sumie zaczęłam... często mam stany depresyjne,ciągle denerwuje się tą ręką czy to czasem nie coś poważnego.. zresztą ciągle dopatruje w sobie i w swoim ciele czegoś co by mogło wskazywać przyczynę tych dolegliwości.. nigdy wcześniej nie miałam czegoś takiego a co do pozycji to żadna nie przynosi niestety ulgi.. :(
napisał/a: mlodaMama21 2012-01-06 23:40
Aha a jeśli chodzi o duszności to czasem czuję tak jakby ktoś zaciskał mi rękę na krtani... cięzej mi się oddycha i szyja też przy tym drętwieje,ale czynność tarczycy mam ok,jedynie mam 3mm guzka w prawym płacie tarczycy ale podobno nie dawałby żadnych dolegliwości ponieważ jest zbyt mały... nudności miewam i często brak apetytu ale nie wiem czy to czasem nie przez nerwy... ten lekarz na sorze wspomniał,że może to być też infekcja jakiegoś nerwu ale w takim razie nie wiem jak mam to sprawdzić,on nic nie zrobił w tym kierunku... jestem bezradna :( tym bardziej,że teraz trzy dni wolnego i żadnego lekarza nie ma :(