neuralgia miedzyżebrowa od 6 miesięcy - blokada

napisał/a: wenus87 2012-06-25 15:15
Mam wg lekarzy neuralgie miedzyzebrowa... Od 6 miesięcy boli mnie prawa strona żeber przy wdechu i wydechu, łaszkiewicz czy smianiu sie. Dodatkowo od miesiąca ból przeszedł na barku jak i również przerzucił na lewą stronę barku. Nie pomaga nic: zabiegi jonoforezy, bralam zastrzyki z milgammy i olfenu, też nic, zaldiar, nic. Myślę o blokadzie. Mam 25 lat i serdecznie disc tego bólu. Jaki lekarz wykonuje takie blokady i do kogo sie udać? Czy są one bezpieczne? Nie mam już siły ani pomysłu jak sie pozbyć tej przypadłości :(
napisał/a: jezebel1 2012-06-27 18:40
czy znany jest powód neuralgii? czy było wykonane zdjecie RTG kręgosłupa piersiowego?
napisał/a: wenus87 2012-06-27 18:59
tak, mialam robione, nic nie wykazal rtg, rezonans rowniez byl robiony i rowniez nic nie wykazal co mogloby wskazywac na jkikolwiek ucisk na nerw. Jestem zdecsperowana i sklonna udac sie po blokade - obecnie boli mnie przy wdechu i wydechu oraz centralnie pod lopatka :(
napisał/a: jezebel1 2012-06-27 19:03
blokada to dobry i skuteczny sposób leczenia bólu, szczególnie ograniczonego do jednego lub kilku nerwów, tj w nerwobólach
niepokojące jest natomiast to, że sama Pani myśli o zabiegu, a nie był on zaproponowany przez neurologa
jak wiemy zabieg jest nieodwracalny - stąd być może wahanie lekarzy
jak Pani ocenia ból w skali 1-10?
napisał/a: wenus87 2012-06-27 19:08
PAre miesiecy temu bol byl w okolo 8 - nie mgolam zlapac oddechu, bylo to tragiczne, obecnie waha sie na poziomie od 2 do 6 ( 6 na zmiane pogody zauwazylam ) oraz podczas gelbokich wdechow i wydechow jest wiekszy. Dodam ze pierwszy raz neurolog potraktowal mnie w ten sposob : za dobrze Pani wyglada na takie bole co Pani opisuje, z reszta jest Pani fizjoterapeutka i niech sama sobie PAni radzi, a poza tym za mloda Pani jest na powazne choroy!?!?!?! " - po tym incydencie zmienilam lekarza i mam wizyte na 3 lipca... zastaaniwam sie ad blokada bo chcialabym sama ja zaproponowac skoro zadne leczenie nie daje efektow. Czy taka blokade wypisuje neurolog? Rodiznny? Czy kto? Bo z tego co wiem to wykonuje chirurg? :(
napisał/a: wenus87 2012-06-27 19:09
Zaczynam miec tego dosc bo poowli zauwazylam ze owy bol przechodzi mi rowniez na druga strone... :/
napisał/a: jezebel1 2012-06-27 19:14
osobiście uważam, że należy się wstrzymać z tą blokadą
fakt, że jest Pani młoda nie oznacza, że ma Pani się meczyć, ale zawsze lekarz wierzy że młody pacjent ma jeszcze szanse na wyleczenie
to przechodzenie bólu jest niepokojące - tak na prawdę chyba nie powinno wykonać się blokady nie znając przyczyny, przechodzenie bólu jest złym objawem, trzeba dalej szukać przyczyny choroby
proszę oczywiście zapytać neurologa o możliwość blokady, proszę powiedzieć jak silny jest ból, powiedzieć jak utrudnia codzienne funkcjonowanie etc

blokadą zajmują się neurochirurdzy, ale chyba neurolodzy też - robią to w szpitalach ale chyba też w poradniach neurochirurgicznych
napisał/a: wenus87 2012-06-27 19:21
Kurcze musze przyznac ze piszesz bardzo rzeczowo :) Na prawde znasz sie an rzeczyc - po pierwsze przy MRI wyszlo mi przypadkiem ze mam mala jamke na wysokosci TH3-4, ale ona ma 5x3 mm i wg neurochirurga nie ma absolutnie zwiazku z moja neuralgia i ze gdyny nie te bole neuralgiczne to bym o niej sie nigdy nie dowiedziala :P No ale piszac dalej - neuralgie owa zlapalam podzca remontu kuchni - pamietam dobrze ze sie przedzwigala mw jeden dzien a na drugi nei moglam sie podniesc z lozka bo mialam takie bole zebrowe itp . Obecnie nie wiem co robic jeszcze - 3 lipca pogadam z neurologiem i zobaczymy co podpowie, jedne to nawet chcial mnie do szpitala klas aby pobierac plyn mozgowo - rdzeniowy ale neurochirurg sie nie zgodzil i pwoiedzial ze to nie ma sensu ( ze wzgledu na owa jame ) - i to TYLKO neuralgia... no tak tylko... a ja nadal cierpie - probowlam na prwade sporo rzeczy i nic jej neirusza... :(
napisał/a: jezebel1 2012-06-27 19:54
to co teraz piszesz dopełnia cały obraz choroby - to nie jest tak, że nic nie było a się stało
był "uraz" (obciążenie kręgosłupa, przedźwiganie się), mamy zmiany w badaniach obrazowych (wypuklina krążka międzykręgowego)
dobrzy lekarze mają takie przysłowie - nie leczy się badań tylko pacjenta
dlatego czasem pacjenci bez objawow ale złymi wynikami badań nie powinni być leczeni
a w twoim przypadku pomimo niewielkich zmian w MRI masz silne dolegliwości
musisz dokładnie opisać jak bardzo Twoje dolegliwości przeszkadzają ci w życiu, tylko na spokojnie, powiedzieć, że boli jak się budzisz, jak wstajesz, jak chodzisz, przy normalnym oddychaniu, że ból towarzyszy ci cały czas i to nie jest normalne
napisał/a: wenus87 2012-06-27 20:07
Kurcze jezebel na prawdę czuje sie jakbym rozmawiała z lekarzem specjalista. Ani na zdjęciu ani na mri nie bylo napisane żeby jakikolwiek krążek miedzykregowy sie wysunął więc nie wiem jaką jest przyczyną owej neuralgiu :(. Czyli wg Ciebie wstrzymać sie z ewentualną blokada? Tylko.ze jestem zmęczona tym.bólem 24 h na dobę i na prawdę zrobilabym wszystko aby sue go wyzbyć. Tym bardziej ze zaczyna mnie pobolewac strona druga... (
napisał/a: jezebel1 2012-06-27 20:11
nawet jak się zdecydujesz, nie jest to zabieg robiony "od ręki"
pamietaj, że zabieg jest nieodwracalny - warto sie wahać
lekarzowi przede wszystkim masz powiedzieć jak duży problem sprawia ci ta neuralgia
masz go zmusić, żeby szukał dalej przyczyny

poza tym - jak radzisz sobie z bólem na co dzień? jest wiele innych sposobów na uśmierzanie bólu, blokada jest ostatecznością
jakie leki przyjmujesz na co dzień?
napisał/a: wenus87 2012-06-27 21:11
Jako ze jestem jak juz wspominalam fizjoteraputka zdazylam dowiedzic 2 terapeutow manulanych - probowalam nastawianai kregoslupa, terapii manualnej, mobilizacji odc th i lopatki, masazy, cwiczen ukierunkowanych na owa dolegliwosc - nic, obecnie jestem w trakcie 4 zabiegu jonoforezy z lignokainy oraz laseru ale nie widze poprawy, w poczatkowej fazie zadne przeciwbolowe nie usmierzaly mi bolu : ketonal, nimesil - NIC, dopiero rodzinny mi przepisal zaldiar - usmierza w 70& bol - ale o dziwo zauwazylam podczas miesiaczki dosc bolesnej ze IBUPROm zniwelowac mi potafi bol do zera praktyczni, lecz po zaprzestaniu jego brania ol powraca w takiej formie w jakiej byl :/. Nie chce lykac ibupromu za duzo bo boje sie o zoladek i jelitka. ACha no i po drodze mialam zastrzyki z Olfenu i Milgammy oraz myolastan tez probowal lekarz, ale niestety zadnego efektu procz dbrego snu :P i przymuly po tym myolastanie. Kompletnie nie wiem co moze mi zaproponowac taki neurolog tego 3 lipca skoro tak wiele juz probowalam a moja nadzieja nie istnieje, najgorsze jest to ze psychicznie jestem jzu wykocnzona i nawet mialam dziwne mysli :/, bo tka sie zyc nie da a ja jestem za mloda zeby dzien w dzien cierpiec :/