Nerwoból gardła, a zmiany w kręgosłupie szyjnym

napisał/a: bul-gardła 2015-04-13 13:21
Od 3 lat mam problem z nerwobólami. Usytuowane są one w gardle(prawa strona). Stały ścisk, pieczenie, parastezja od górnej szczęki przez podniebienie do przełyku. Nasila się przy ruszaniu górną szczekom, połykaniu śliny i wysiłku fizycznym, a także przy zwykłym staniu, gdzie staje się co raz bardziej sztywne gardło i jest problem z obracaniem głowy. Do tego mam chrypkę i gardło jest zaczerwienione, duszności mam. Przy ruszaniu głową trzeszczą mi kręgi szyjne i często strzelają, między łopatkami także tak jest, ale mniej. Dziwne jest mocne pulsowanie tętnic skroniowych.

3 lata temu robiłem tomografię głowy- w porządku. 2,5 rezonans szyi, opis:"Zwężenie prawego otworu miedzykręgowego c4/c5 z uciskiem rdzeniowym. Nieznaczne zwężenie otworów międzykręgowych c3/c4 oraz c5/c6 po prawej stronie z możliwością ucisku nerwów rdzeniowych. Nieznaczne zmiany zwyrdnieniowe(najpewniej dyskretnie uwypuklone krążki międzykręgowe na poziomach c2/c3, c3/c4 oraz c4/c5) powodują nieznaczne modelowanie worka oponowego. Po za tym obraz krążków między kręgowych prawidłowy; bez cech przepukliny krążka międzykręgowego, bez ucisku worka oponowego i rdzenia kręgowego. Rdzeń kręgowy o prawidłowej intensywności sygnału. Intensywność sygnału szpiku kostnego kręgów prawidłowa."

Byłem z tym u najlepszego fizjoterapeuty, osteopaty w mieście(wcześniej zaliczając innych),w Opolu u Paluchów, a także u paru neurologów i trzech neurochirurgów, którzy nie widzieli powodów do zbiegów, dla nich byłem zdrów...
Więc między czasie leczyłem się na różne sposoby; na bruksizm(szyna relaksacyjna), farmakoterapia(przeciwbólowe,przeciwpadaczkowe,rozluźnienie mięśni,psychotropy), laryngolog(zastrzyki na podwyższone ASO i epstein-barr), blokady nerwów potylicznych, szczekowej i stawu żuchwowego; wizyty u stomatologów i chirurgów szczekowych(wyrwane ósemki, rtg w porządku), angio głowy.

Tak więc wracam do punktu wyjścia, to musi być od kręgosłupa, w gardle nie ma nic takiego co by powodował tak duże dolegliwości.

Moje pytanie: Czy robić kolejny rezonans szyi?(od tamtego czasu ból się nasilił, dużo leże w łóżku przed laptopem) i gdzie szukać pomocy? Zastanawiam się czy nie zrobić rezonansu kręgosłupa całego, może problem jest między łopatkami??
POZDRAWIAM!