Nerwica

napisał/a: Paula9898 2017-05-01 21:56
Cześć
Natrafiłam na to forum Dzieki pewnej osobie . Zmagam sie z nerwica . Raz jest lepiej a raz gorzej . Moje objawy to ciagle uczucie leku , boje sie wychodzić z domu , najbezpieczniej czuje sie w domu . Najgorsze jest to ze za pare miesięcy ide na studia nie wiem jak poradzę sobie w Krakowie zupełnie sama . Ostatnio oprócz napadów leku pojawiły sie u mnie mrowienia i drętwienia . Czasami nogi a czasami ręce . Dodatkowo dość często bolą mnie łydki . Jestem ogólnie bardzo zmęczona . Boje sie ze to jakaś straszna choroba . Dodatkowo czasami w nocy budzę sie i drżą mi ręce . Ogólnie wszystkim sie stresuje . Czasem zdążą sie ze serce wali mi jak oszalałe i wydaje mi sie ze mam zawał . Neurolog stwierdził ze mam dodatkowo zaburzenia wegetatywne i dał skurtoeanid do psychologa . Jednak wiem ze muszę sama z tym walczyć . Miałam ogólnie wszystkie podstawowe badania krwi dodatkowo TK glowy .Wszystko jest Okej . Boje sie tych studiów . Nie wiem jak sobie poradzę , szczególnie ze praktycznie sama nie wychodzę z domu . Jednak chce sobie pomoc , chce wziąć sie za siebie . Chce zacząć na prawdę z tym walczyć , wiem ze można . Trzeba silnej motywacji. Nie chce brać żadnych leków . Brałam pewien okres Anafranil . Jak wy sobie radzicie z waszymi lękami i jak ns cidxień funkcjonujecie ?
napisał/a: Sandie 2017-05-14 16:21
Kochana , u mnie też jest raz lepiej raz gorzej . Wystarczy , ze się ze stresuje i już mam jakiś objaw po którym się boje o jakąś chorobę , ale jak sobie tłumacze , że jest to na tle nerwowym pomaga .;)
napisał/a: znerwicowany30 2017-05-15 09:13
Też przez to przechodziłem, a w zasadzie to nadal się z tym męcze. Też tak miałem, że nawet własnego cienia się bałem.
Leki brałem przez kilka dni ale doszedłem do wniosku, że człowiek to cudowna istota i potrafi sam się zregenerować.
Jedynie co teraz biorę to multiwitaminę. Bo przez ten cały stress organizm strasznie dostaje po dupie.
Wiem, że łatwiej powiedzieć niż zrobić (sam w dalszym ciągu wprowadzam to w życie) ale najlepiej jest po prostu przestać się martwić.
Jeżeli porobiłaś już wszystkie badania i lekarze zgodnie twierdzą, iż jesteś zdrowa jak koń to wiadomo... nerwica.
Na pewno nie wymyślaj sobie kolejnych chorób z internetu.

Proste lecz skuteczne rady które mi pomagają:
poszerzaj swoją strefę komfortu
nie odcinaj się od ludzi
znajdź sobie hobby
RELAX!!! organizm jest wykończony tym stresem a w efekcie gorzej znosi kolejny stres = równia pochyła.
napisał/a: Sandie 2017-05-16 23:29
Czy także macie tak , że dodatkowo nakręcacie się internetem ?
napisał/a: znerwicowany30 2017-05-17 13:26
No jasne!
W internecie znajdziesz 1000 chorób które pasują do twoich objawów.

Lepiej szukać wypowiedzi osób które sobie już z tym problemem poradziły lub są tego bliskie.
napisał/a: Sandie 2017-05-19 22:13
A też macie tak , że nie macie wsparcia od swoich bliskich rodziny , przyjaciół ? Ja np. jak na lekcji mam duszności to moja koleżanka nazywa mnie hipohondrykiem zresztą nie tylko ona .