Nerwica(?) na kacu

napisał/a: zbych888 2013-08-31 19:43
Witam, wszystko zaczelo sie pare lat temu, gdy wypilem troche wina, na drugi dzien jechalem o 13 do szkoly i nagle podczas jazdy autobusem zaczela mi dretwiec cala twarz, od razu panika itd. Po wyjsciu z autobusu wszystko ustapilo. Od tamtej pory za kazdym razem po wypiciu wiekszej ilosci alkoholu, na drugi dzien, na "kacu" mam bardzo nieprzyjemne objawy, po okolo 2 godz. po przebudzeniu sie, takie jak; dusznosci, lęk, dretwienie rak i twarzy, przyspieszone bicie serca, objawy nasilaja sie, jesli cos mnie zdenerwuje/jade autobusem/samochodem, wieczorem prawie przechodzi i miewam tylko lekkie dusznosci. Co moze byc tego przyczyna i czy mozna temu jakos inaczej zapobiec niz po prostu zaprzestanie picia. Jesli wypije 2-3 piwa to na drugi dzien jest ok, najgorzej jest po wodce.
napisał/a: karolina1685 2013-09-04 23:42
Mam tak samo od paru lat. Po wypiciu alkoholu na drugi dzień, a nawet i jeszcze tego samego gdy alkohol zaczyna schodzić z organizmu zaczynają się problemy (na początku mogą pojawiać się lęki, a na drugi dzień często mam wysoki puls, powyżej 100.). No i ogólne złe samopoczucie. Staram się nie pić, ale od czasu do czasu w towarzystwie nie da się wymigać ;)
Nie wiem czy u Ciebie to nerwica bo lekarzem nie jestem, ale może masz też coś takiego jak ja. W każdym bądź razie jeszcze rozwiązania nie znalazłam na tą przypadłość. :)
A na abstynentkę jestem za młoda i chciałabym jeszcze kiedyś móc się zabawić.