Nerwica? Jak pomóc?

napisał/a: hanysOPP 2014-06-04 10:58
Witam!
Moja dziewczyna ma problem. Otóż bardzo łatwo denerwuję się. Każdy z nas się denerwuję, jednak u niej jest to przesadne. Denerwuje i stresuje się błachostkami.
Sytuacja z wczoraj była z koleżankami na koncercie - jakaś babka zwróciła im uwagę, że źle stoją i zasłaniają jej widok. Wszystkie się wkurzyły, ale moja przeżywała to przez 30min i gotowało się w niej. Przejmuje się tym, że troszkę krzywo zaparkowała - chociaż są tacy, i pokazuję, którzy gorzej zaparkowali. Stresują ją głupie czy błache pytania. No naprawdę wszystko. Najdrobniejsza rzecz. Wybucha i krzyczy. Ona wie, że ma problem sama z sobą i zdaję sobie z tego sprawę, ale nie potrafi tego opanować.

Poza tym ma łuszczycę, lekarz - dermatolog kategorycznie zabronił jej się denerwować i unikać stresów.

Tutaj pytanko co robić dalej? Czy moglibyście narazie polecić jakieś tabletki na uspokojenie i zobaczymy jakie to przyniesie efekty? Tutaj ważne, aby nie były to tabletki usypiające czy mulące, bo regularnie jeździ autem.
Z góry dzięki za odp
napisał/a: markietanka 2014-11-13 10:55
Raczej ciężko samemu dobrać odpowiednie leki, więc przede wszystkim poradźcie się farmaceuty. Ale to może nie wystarczyć. Najlepszym wyjściem byłaby pewnie terapia u dobrego psychologa. czasami nie trzeba brać dodatkowo leków, a wiadomo, że po lekach zwykle są jakieś skutki uboczne. Moja koleżanka chodzi na terapię do ośrodka na Pradze Południe w Warszawie. Tu jest ich strona: http://psychoterapia-kielczyk.pl/psychoterapia-indywidualna/nerwice/. Może warto porozmawiać z dziewczyną i niech się zapisze. Skoro wie, że ma problem, to nie powinno być problemu z namawianiem jej.
napisał/a: Majka.B 2016-03-01 15:47
Najlepiej porozmawiać z lekarzem, w tym przypadku z psychiatrą a potem może rozpocząć psychoterapię. Rozmowa ze specjalistą może przynieść bardzo dobre efekty. W Warszawie polecam specjalistów z Marszałkowskiej M1016, mają tam dobrych lekarzy i psychologów. Nie wiem , czy w przypadku twojej dziewczyny to jest nerwica czy stres ale warto to zbadać i leczyć, powodzenia
napisał/a: sylwia4012 2016-04-29 14:34
Dokładnie zgadzam się z koleżanka wyżej. Inaczej sobie nie pomoże. Jak macie blisko do Wawy to warto zgłosić siśdo poradni PsychoMedic.pl 22 254 88 88 . To jedyna sensowna rada w takiej sytuacji .