Nerwica czy jakieś ukryte schorzenie

napisał/a: karolajna899 2017-01-03 23:43
Witam
Mam pytanie chłopak 29lat. Wrzesień i październik praca fizyczna w Niemczech na jabłkach 10h dziennie. Chłopak zawsze waży 100kg po powrocie z Niemiec -10kg na wadze. Listopad przytył 5 kg. Grudzień dziś waży 87kg ponieważ ma dziwne objawy (teraz ma pracę siedzącą w zakładzie fotograficznym). Martwię się dlatego piszę. W grudniu zaczął mieć zawroty głowy, mówił że serce go boli, faktycznie serce wali mu jak dzwon wyczywam jak mam rękę blisko serca, ciśnienie wysokie 145/80 nawet czasem wyższe. Poszedł do kardiologa EKG Ok, na Echo wyszło że ma przerośniętą lewą komore serca i jakaś tam zastawka sie nie domyka ale lekarz powiedział że to małe wady dał więc tabletki na nadciśnienie. Faktycznie po 2 tyg. ciśnienie ma już 120/80 130/90. Jednak chłopak nadal ma zawroty głowy ciągle coś go boli a to serce, wątroba, nerki, noga...Ostatnio nawet było tak że o 3 rano wybudZil się że snu bo mu serce walilo 15 min uspokoił się i zasnął. Internista powiedział że to może być nerwica, jednak chłopak zawsze był wyluzowany i niczym się nie przejmował. Badania krwi wszystko ok, nawet na wątrobe miał zrobione i nerki też wyszło ok. Teraz ma skierowanie do otolaryngologa i na usg jeszcze brzucha i narządów. Jeśli tam nic nie wyjdzie to ja nie wiem... Może to jakiś pasożyt?a może jednak serce? Może Holter jednak coś wykaże czy jakieś specjalistyczne tomografie robić itd?
Dziękuję z góry za odpowiedzi
napisał/a: joannanr1 2017-01-04 11:43
Miał kleszcza ?
napisał/a: karolajna899 2017-01-04 21:29
W życiu? na pewno miał kleszcza ale nigdy nie dłuzej niż 24 h. W te wakacje oboje mieliśmy chyba po 2 kleszcze ale w ten sam dzień czy na drugi rano był wyjmowane nawet dobrze nie wgryzły się w skórę. A podobno borelioza może być jak się ma go dłużej ? i jakiś rumien potem zostaje? nigdy nie miał żadnego śladu od kleszcza. Jak się wykrywa boreliozę? specjalne badania czy już w krwi by coś wyszło?
napisał/a: Żelkorożec 2017-01-05 13:29
Hej, przepraszam,że się wtrącam, ale ktos z moich bliskich miał boleriozę. Kleszcz może być bardzo krótko, a i tak można zachorować, może nawet nie być rumienia wokoło. Lekarz powinien przepisać badania krwi na boleriozę (prywatnie kosztują około 40 zł), jeżeli wyjdą pozytywnie jest się diagnozowanym dalej, tez na podstawie innych- bardziej dokładnych badań krwi. Problem w tym, że bolerioza jest taką chorobą, której nie zawsze przy tych pierwszych badaniach da się wykryć. Ale myślę, że warto spróbować;)
napisał/a: joannanr1 2017-01-05 18:14
Dokładnie tak jest jak napisał Zelkorożec.Nie muszą być długo wszczepione a rumień występuje zaledwie u 30%.
Jeżeli były kleszcze , koniecznie trzeba zrobić badania.Na początek najlepiej od razu Western Blot paskowy po prowokacji.Diagnostyka niestety nie jest zawsze prosta. Dużo informacji na temat badań poczytasz na tej stronie:
http://www.kleszcz-choroby.pl/borelioza-krok-po-kroku