Nerw w stopie !

napisał/a: lolokch 2013-11-04 15:39
Witam,
Mój przypadek jest skomplikowany i trudny do oceny szukam już pomocy u wielu lekarzy i każdy mówi co innego.
Mój problem zaczął się od zerwania pachwiny podczas gry w piłkę, jako że jest się młodym i głupim to człowiek grał dalej, i biegał. Na następny tydzień po 5 minutach odezwała się pachwina i kręgosłup. Leczyłem pachwinę bo kręgosłup nie bolał, pachwinę wyleczyłem to odezwał się kręgosłup. Ból w odcinku lędźwiowo krzyżowym. Zrobiłem RTG, i dostałem jakieś tabletki, ból nie ustępował, bo 2 tygodniach od bólu kręgosłupa odezwała się noga, dziwny ból w kostce jakby coś mi ściskało nogę w środku w kostce, do tego przy każdym zadarciu stopy w górę odczuwałem prąd idący do dużego palca z boku oraz do drugiego palca ... prąd ten mogę również wywołać poprzez ucisk w jednym miejscu na podbiciu stopy , gdy leże i stopę dam do dołu i ruszę palcami ku górze to idzie ten prąd, przykładając rękę do stopy czuć jakby coś pykało, przesuwało się i naciskało na ten nerw ... mianowicie w tym miejscu zaznaczone na zdjęciu : http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c347caf9141e60f3.html .
Kręgosłup na dzień dzisiejszy lepiej się sprawuje czasami boli ale nie tak dramatycznie jak wcześniej.
Mam sporadyczne mrowienie w palcach np 3 minuty dziennie do tego ból kości przy dotknięciu, tutaj przy stawie skokowym ( chyba mowa o kości sześcienna lub kości łódkowatej. Podczas chodzenia zginania stopy czuje jakby stopa była trochę zdrętwiała, podczas chodzenia czuje tępy ból w okolicy golenia ... Miałem robiony MRi :

Opis badania Rezonansu Magnetycznego

Wyprostowanie lordozy lędźwiowej. Obniżenie wysokości tarczy TH12-L1, , L1-L2, L2-3 - zmiany dehydratacyjno -degenaracyjne. Stożęk rdzebua widoczny na poziomie TH12-L1, bez zmian ogniskowych. Zmianom dyskopatycznym towarzyszy osteofitoza krawędzi trzonów. Artroza w stawach międzykręgowych

Na poziomie L1-L2 Niewielka , tylna wypuklina tarczy międzykręgowej, modelująca dyskretnie przednią ściane worka oponowego , zachyłki boczne i otwory międzykręgowe.

Na poziomie L2-L3 Niewielka , tylna wypuklina tarczy międzykręgowej, modelująca dyskretnie przednią ściane worka oponowego , zachyłki boczne i otwory międzykręgowe.

Na poziomie L3-L4 szeroka , tylna podwięzadłowa wypuklina tarczy międzykręgowej, uciskająca przednią ścianę worka oponowego , przewęża zachyłki boczne kanału oraz dolne części otworów międzykręgowych

Na poziomie L4-L5 szeroka , tylna płaska podwięzadłowa wypuklina tarczy międzykręgowej, uciskająca przednią ścianę worka oponowego , przewęża zachyłki boczne kanału oraz dolne części otworów międzykręgowych, lakteralizująca dalekobocznie prawostronnie

Na poziomie L5-S1 niewielka tylna wypuklina tarczy międzykręgowej, modelująca jedynie przedni depozyt tkanki tłuszczowej przestrzeni nadoponowej kanału , zachyłki boczne i otwory międzykręgowe.

Wnioski : Wyprostowanie lordozy lędźwiowej . Wypuklina tarczy międzykręgowej l1-l2 niewielka tylna , l2-l3 niewielka tylna płaska ,l3-l4 szeroka tylna l4-l5 szeroka tylna plaska lateralizująca prawostronnie dalekobocznie, l5-s1 niewielka tylna bez znaczenia klinicznego.


mam kurde dylemat co robić :/ stan 0 poprawy, miałem robione badanie eng nerwów wszystkie nerwy ok, jutro mam usg ...

Neurolog i neurochirurg oglądali rezonans i stwierdzili że to raczej nie kręgosłup powoduje takie objawy