Nebulizacja-czy pomaga uniknąć antybiotyków?

napisał/a: ~Anonymous 2010-06-07 14:31
Bardzo mi zależy na wypowiedziach osób,które korzystają z nebulizacji...mam 4 letnie dziecko,które notorycznie łapie infekcje(zatok,gardła...) i znajomą,która twierdzi,że odkąd leczy dzieci nebulizacją katar nie trwa dłużej niż 3 dni! U mnie katar córki zazwyczaj kończy się antybiotykiem-jest ropny i brzydko pachnie.
Stąd maje pytanie-może Peter się wypowie...warto,jest sens,czy moja znajoma opowiada bzdury?
Dziś właśnie córka zachorowała,miesięczny katar i mokry kaszel przerodził się w ropne zapalenie zatok,w nocy mocno gorączkowała,no i lekarz przepisał Amoksiklav a do nosa Mukofluid.
Wiem,że piszę dość chaotycznie,ale bardzo mi zależy,może ktoś ma doświadczenia z nebulizacją i mi coś podpowie...
Liczę na to z całego serca..
napisał/a: Grystan 2010-06-07 19:39
Nebulizacja to jedynie sposób podania leku, pozwalający na jego penetrację w głąb dróg oddechowych. Wszystko zależy od tego jaki lek użyjemy do nebulizacji i czy będzie on dobrze dobrany do potrzeb pacjenta.
napisał/a: ~Anonymous 2010-06-07 21:54
Ok,ale....
-czy rzeczywiście nebulizacja jest na tyle skuteczna,aby w krótkim czasie uporać się z "brzydkim" katarem?
-czy mogę sama ,na własną rękę rozpocząć leczenie córki w ten sposób?
-jakie leki (do kupienia bez recepty) mogę podawać?
- i wreszcie..jaki aparat kupić...proszę,może ktoś ma sprawdzony i godny polecenia?
Dziękuję Grystan za odpowiedź i proszę o jeszcze informacji.Zależy mi bardzo....Dzięki
napisał/a: Grystan 2010-06-07 22:45
Osobiście nie miałem okazji korzystać z tej metody (na szczęście) leczenia u swoich maluchów, więc z praktycznej strony się nie wypowiem.
Nebulizacja ma swoje zdecydowane zalety związane z lepszą penetracją leku do dróg oddechowych co ułatwia zdecydowanie działanie wielu leków. Niestety bez recepty leków do nebulizacji raczej nie kojarzę, jest ich na pewno kilka dostępnych na receptę.
Bez recepty wykonuje się nebulizację solą fizjologiczną nawilża ona drogi oddechowe i ułatwia zejście kataru. Formalnie nebulizator to dość droga zabawka, zaszkodzić raczej nie zaszkodzi ale osobiście wydaje mi się że ta metoda kuracji bardziej będzie się sprawdzać u alergików, niż przy infekcjach bakteryjnych, ale to są tylko domysły. Poczekajmy może ktoś z większym doświadczeniem się wypowie.
napisał/a: ~Anonymous 2010-06-08 07:56
No właśnie ta moja "wszystko lepiej wiedząca" znajoma swoim dzieciakom notorycznie wykonuje nebulizację solą fizjologiczną.
Ja się obawiam,ze mój pediatra mało wie na ten temat,więc nie za bardzo mam od kogo się dowiedzieć czegoś mądrego na temat nebulizacji-masz rację Grystan-poczekam,może się ktoś jeszcze wypowie...
Tak czy siak -dziękuję Ci bardzo...zdrówka życzę!
napisał/a: ~Anonymous 2010-06-28 21:47
No nie wierzę...!!!!!!
Nikt mi nie podpowie,nikt z Was nie ma w domu nebulizatora???
Proszę...
Córka właśnie przechodzi kolejną infekcję.
napisał/a: Kropka1 2011-01-20 00:27
Ja używam nebulizatora do leczenia moich dzieci. Synek jest alergikiem i codziennie wykonujemy nebulizacje z leków na receptę przepisanych przez alergologa. Myślę, iż sumiennie wykonywane nebulizacje pomagają uniknąć antybiotyków, jednak nie zawsze mamy wpływ na to, jak rozwinie się choroba i czasem nawet nebulizacje nie pozwolą na uniknięcie antybiotyku. Jednak ostatnio gdy synek miał pojedyncze świsty w oskrzelach bałam się już, że dostanie antybiotyk, a jednak nebulizacje z Berodualu pomogły i po 2 dniach świstw ju nie było. Duże znaczenie ma to, jak szybko zareagujemy nebulizacją.
Z kolei córeczkę nebulizuję czeęto solą fizjologiczną przy wirusowych infekcjach i katarze i muszę stwierdzić, iż bardzo to pomaga w odkrztuszaniu wydzieliny i udrażnianiu noska. Jednak my robimy nebulizacje z 3 % soli fizjologicznej (ta bez recepty to 0,9%). 3% sól otrzymuje się z 3ml 10% NaCL (dostępna tylko na receptę) oraz z 6 ml wody do wstrzyknięć (też tylko na receptę) - nebulizacja NaCl o większym stężeniu daje lepsze rezultaty.
napisał/a: smoczyca1 2011-01-21 13:57
Witam
Ja używam nebulizatora ze specjalnej głowicą donosową(rinoflow) do leczenia kataru/zapaleń zatok i u dzieci i u siebie.
Metoda polecona mi przez wielu laryngologów i dobrze się sprawdza.
Można do nebulizatora wlać samej soli wtedy łatwiej oczyści się nosek malucha
Ja tą drogą podaję również leki zalecane przez lekarza - czy to przeciwzapalne, czy zmniejszające obrzęk jak również antybiotyk - podzielam zdanie mojego lekarza - jeśli jest konieczność lepiej podać leki miejscowe niż działające na cały organizm.
napisał/a: ~Anonymous 2011-01-25 14:26
Czekałam,czekałam i się doczekałam.Dziękuję za odpowiedz
smoczyca napisal(a): używam nebulizatora ze specjalnej głowicą donosową(rinoflow)

Ale proszę o firmę,model...ja jestem kompletnie zielona.Nie mam pojęcia jaki kupić...A "zatokowców" mam w domu dwóch,córka i mąż,więc ten o którym piszesz może się też u mnie sprawdzić.Z góry dziękuję.
napisał/a: smoczyca1 2011-01-25 20:55
Michorek napisal(a):Czekałam,czekałam i się doczekałam.Dziękuję za odpowiedz
smoczyca napisal(a): używam nebulizatora ze specjalnej głowicą donosową(rinoflow)

Ale proszę o firmę,model...ja jestem kompletnie zielona.Nie mam pojęcia jaki kupić...A "zatokowców" mam w domu dwóch,córka i mąż,więc ten o którym piszesz może się też u mnie sprawdzić.Z góry dziękuję.

Szczegóły wysyłam na priv