Nebilet- efekty niepożądane

napisał/a: karolina1981 2014-04-28 17:16
witam, od listopada zeszłego roku miałam incydenty skoków ciśnienia, do ok 170/107 z omlenieniem i zawrotami głowy.
miałam także tętno w okolicy 95-100, nawet przy prawidłowym ciśnieniu, objawiało to sie zawrotami głowy, uczuciem niepokoju i kłątania w klatce piersiowej
Po wizycie u lekarza brałam codziennie rano 1/2 tabletki VALZEK 80mg, doraźnie BISOCARD 2,5 mg lub CAPTOPRIL 12,5mg
W zeszłym tygodniu byłam u kardiologa (za 3 miesiace mam mieć holtera, usg nerek i tętnic przynerkowych i kolejna wizyte u lekarza) przepisano mi NEBILET, 5 mg, dwa dni brałam 2,5 mg(wedle zalecenia)ale b.źle sie po nim czułam, zawroty głowy zaburzenia równowagi, sennosc, kolejne 3 dni biore ćwiartke tabletki czyli 1,25mg objawy nie nasilają sie,ale utrudniaja mi funkcjonowanie i opieke nad trójka małych dzieci:((
ciśnienie mam wzorcowe, puls również, skończyły sie codzienne biegunki, uczucie silnego zmęczenia oczu i silne migreny,ale skutki uboczne są bardzo uciążliwe- z związku z nimi mam pytanie- czy jest mozliwe ze organizm potrzebuje jakiego czasu aby przyzwyczaic sie do nowego leku i skutki nieprzyjemne miną?

badania tarczycy mam w normie, nerwica rónież zostałą wykluczona:)