Nawroty zapalenia pęcherza

napisał/a: Iga- 2009-07-11 16:20
Witam,
Od czerwca 2008 borykam się z nawrotami zapalenia pęcherza moczowego z powodu E.Coli (raz dodatkowo wyszła Klebsiella Pneumoniae). Zażywałam już mnóstwo antybiotyków. Posiewy wychodzą jałowe a po miesiącu lub dwóch dzieje się to samo. Zażywam rano i wieczorem preparaty żurawinowe, do tego teraz biorę też na noc tabletkę Furaginu profilaktycznie. Po stosunku mam brać dwie tabletki, ale powrót do aktywności w tej dziedzinie jeszcze nie miał miejsca od ostatniej infekcji. Dodam, że nawrotu nie poprzedza pominięcie dawki leków, przemarznięcie ani zmniejszenie ilości wypijanych płynów i mikcji. Nic niepokojącego go nie poprzedza.
Współżyję bez prezerwatywy, dlatego zrobiliśmy posiew nasienia także Mężowi. Oto wyniki:
1) E.Coli +
2) Corynebacterium spp. +.
Chociaż poprosiliśmy o zrobienie antybiogramu nie otrzymaliśmy go. Nie omieszkałam się upominać się o to u kolejnych zwierzchników w laboratorium i kolejni kierownicy i dyrektorzy wyjaśniali mi, że to są bakterie pojedyncze i tak żenujących ilości się nie leczy. I faktycznie, lekarka odesłała Męża do domu z niczym bo "to za mało na antybiotyk". Doczytałam, że corynebacterium mogła dostać się do próbki ze skóry na której bytuje, ale E.Coli przecież za nic nie powinno tam być. Może ona dostaje się do mnie podczas stosunku i po jakimś czasie się rozwija? Bo nie wiążę empirycznie dolegliwości z seksem. Np. ostatnio współżyliśmy normalnie przez pół roku i nic się nie działo, dopiero potem nawrót znikąd.

To jedna sprawa. A druga jest taka, że ciągle mam pH moczu 7 mimo picia 4 litrów wody dziennie z dodatkiem cytryny i łykania żurawiny. Lekarka rodzinna powiedziała mi, żebym zmieniła dietę na niskobiałkową (bo jem mnóstwo nabiału i ryb) bo białko podwyższa pH moczu. Tymczasem znalazłam dziś taki fragment:
"Źródłem kwasów w organizmie jest dieta bogata w białko, stąd odczyn moczu będzie bardziej kwaśny (niska wartość pH) u osób na diecie mięsnej niż na diecie mieszanej."
Więc jak, żeby zakwasić mocz mam stosować dietę nisko- czy wysokobiałkową?
Bardzo proszę o pomoc.