Nawrót choroby podczas antybiotykoterapii

napisał/a: ramka88 2014-01-20 19:57
Witam.
16 dni temu miałam anginę ropną. Lekarz przepisał amotaks 3*1 po 1gr przez 10 dni. Na koniec drugiego dnia poczułam sie zupełnie dobrze. W domu zostałam przez 5 dni (choć 4 i 5 dzień musiałam wychodzić)potem poszłam do pracy. Jeszcze jak brałam antybiotyk poczułam się delikatnie gorzej ale bez bólu gardła choć ono przez cały czas było przekrwione. We wtorek wzięłam rano ostania dawkę antybiotyku a już po południu poczułam się gorzej. Potem niby przeszło na 2 dni a od piątku było już coraz gorzej czyli stany podgorączkowe i trochę złe samopoczucie suchość i podrażnione gardło ale bez bólu. Dziś rano byłam u lekarza i stwierdził że stany podgorączkowe może są od zęba (ósemka z próchnicą). Popołudniu samopoczucie się pogorszyło mam 37,3 i teraz czuję się źle trochę zaczęło mnie boleć gardło przy przełykaniu. Niepokoje się tym że to zaczęło się jeszcze w trakcie brania antybiotyku. Co to oznacza? Dziwi mnie też to że tak na zmianę czułam się dobrze i źle. Bardzo proszę o pomoc.
napisał/a: kasia971 2014-01-21 08:19
Niestety, ale angina wymaga bezwzględnego leżenia w łóżku i nie wychodzenia z domu przez cały okres przyjmowania antybiotyku, czyli co najmniej 10 dni. To jest poważna choroba, gdy nie było antybiotyków ludzie umierali na anginę. Ja kiedyś zrobiłam tak jak Ty, brałam antybiotyk przy anginie, nie wyleżałam do końca i poszłam do pracy (byłam wtedy młoda i głupia, zadzwonili z pracy, że jestem potrzebna, to poszłam). Koniec końców stany podgorączkowe po tej anginie miałam przez półtora roku, wylądowałam w szpitalu z podejrzeniem zapalenia mięśnia sercowego. Na szczęście na serce się nie rzuciło, ale rzuciło się na zatoki (przewlekłe zapalenia, w końcu operacja). Jak się nie wyleży choroby, to potem są komplikacje.
napisał/a: ramka88 2014-01-21 11:18
Dziękuję za odpowiedź. Dziś byłam u innego lekarza. Stwierdził że słyszy szmery na sercu. Gardło mam faktycznie w porządku. Dał mi skierowanie na badania krwi, moczu ASO ALT i zobaczymy co dalej. A poprzedni lekarz ten, który diagnozował anginę nie zabronił mi wychodzić z antybiotykiem. Powiedział że zobaczę jak się będę czuła, a że czułam się lepiej, a wiadomo jak teraz jest z pracą to poszłam... Zwolnienia nie dostałam bo byłam na dyżurze w sobotę.
napisał/a: kasia971 2014-01-21 13:12
Sądząc po nicku masz 26 lat. Tyle też miałam, gdy nie doleżałam anginy. Powinnaś była dostać zwolnienie lekarskie i leżeć kamieniem w łóżku, ale każdy musi doświadczyć pewnych rzeczy na własnej skórze, nie ma rady.
Pozdrawiam
Kasia
napisał/a: peperonia 2014-06-30 13:18
a może po prostu lekarz nie trafił z leczeniem? może wybierz się do innego raz jeszcze żeby dobrał odpowiednie leczenie, ja tez już raz tak miałam dwóch lekarzy, dwa antybiotyki i w końcu pomogło, problem pojawił się tylko z infekcjami intymnymi bo antybiotyki naruszyły florę bakteryjną także tą dobrą, ale zastosowałam kurację provagiem doustnym probiotykiem ginekologicznym i problemy minęły , następnym razem zastosuję go od razu podczas brania antybiotyków
napisał/a: ramka88 2014-06-30 16:52
Moja historia potoczyła się tak: wyniki badań kilkakrotnie powtarzane miałam dobre, ciagle miałam stan podgorączkowy, rozwinęło mi się zapalenie krtani, potem katar. Wszystko przeszło został stan podgoraczkowy, potem znowu katar. Szalałam ze strachu i bez przerwy chodziłam do lekarzy i czytałam fora medyczne. Nafaszerowali mnie antybiotykami. Siedziałam 5 tygodni w domu na chorobowym a na zewnątrz wychodziałam tylko do doktora i na badania bo mi się wydawało że znów zachoruję. Ciągle miałam stan podgorączkowy i brakowało mi sił.Przestałam być sobą. W końcu zabronili mi czytać w internecie o chorobach i kazali iść do psychiatry. No i poszłam. Po przeprowadzonych testach lekarz orzekł depresję. Dostałam leki i mi przeszlo. Odzyskałam siły, urojone bóle gardła zniknęły, stan podgorączkowy rownież, uwierzyłam że nie jestem umierająca. Dopisałam to by przestrzec innych by nie zatracali sie w forach tak bardzo bo ja od czytania o tych chorobach wpadłam w depresję i miałam gigantyczne lęki.
napisał/a: agdrtv1111@gmail.com 2018-10-02 08:13
Co Ty gadasz człowieku, jakbym słyszał pielęgniary z naszego ośrodka zdrowia, jak ktośma przewlekłą infekcję to co ?, dostanie psychotropy i mu przejdzie,