Nawracający ból gardła, pęcherzyki (załaczone zdjecie)

napisał/a: mniom 2014-01-14 22:54
[attachment=0:15eps0dx]DSC_0473 - Kopia.JPG[/attachment:15eps0dx]Witam, od czwartku (2.01.14r.) zaczęło mnie boleć gardło, z dnia na dzień coraz bardziej aż nie mogłam nic przełknąć, do tego doszedł katar, ból ucha, lekka wydzielina ropna z oczu nad ranem oraz temperatura wahająca się między 37-38 stopni. w niedziele poszłam do lekarza i dostałam antybiotyk na 8 dni już w 3 dniu zauważyłam znaczną poprawę, aż w końcu całkowicie minęło. Przed sylwestrem skończyłam zabiegi galwanizacji a wcześniej jonoforezy i laseroterapii na krtań, ponieważ śpiewam i mam dysfonie hyperfunkcjonalną oraz asymetryczną budowę strun głosowych ( tak orzekł foniatra). Dzisiaj czyli 14 stycznia powraca mi ból gardła, pojawiły się też dziwne pęcherzyki, które można zobaczyć na załączonym zdjęciu. Bardzo się denerwuję, ponieważ nie wiem dlaczego to nawraca i co oznaczają te pęcherzyki, bardzo proszę o radę.
Pozdrawiam.
napisał/a: ~Anonymous 2014-01-14 23:08
Pęcherzyki to inaczej grudki chłonne. W stanach zapalnych w tych grudkach powstają przeciwciała.Jest to naturalna obrona organizmu przed "intruzami" takimi jak wirusy czy bakterie.
Jeśli lekarz zlecił antybiotyk nie wiedząc z czym ma do czynienia radzę zrobić sobie wymaz bakteryjny z jamy ustnej z antybiogramem by nie leczyć się w "ślepo" Być może jest to wirus i antybiotyk nie był potrzebny. Pozdrawiam.
napisał/a: mniom 2014-01-15 14:13
Czytałam na innych forach, że takie pęcherze mogą być przyczyną refluksu, to prawda?
napisał/a: janobig 2014-01-23 09:35
Tak to może byc refluks tez mam podobne .ale mniejsze ilości.
napisał/a: mniom 2014-01-24 11:34
Masz jeszcze jakieś objawy?
napisał/a: janobig 2014-01-24 11:45
Problemy z połykaniem. Widzielina ,która scieka z nosa do tyłu.
napisał/a: mniom 2014-01-24 14:41
Też mam tą wydzielinę.. już masz stwierdzony refluks czy dopiero przewidujesz, że możesz go mieć?
napisał/a: janobig 2014-01-24 18:09
Mam stwierdzony brałem Contix 40 + siemie lniane+manti do ssania. Unikam gazowanego i słodyczy pomaga jak spisz tak aby głowa była wyżej.pamiętam aby nie pic w czasie posiłku tylko 30 minut bo nie rozcięńczasz kwasów zoładkowych.Jak najmniej pic podczas jedzenia. Ale ta widzielina to nie jest przez refluks w pon. ide zrobic wymas z gardła i nosa -prywatnie. lekarze mnie "zlewaja" myslą że wydziwiam i takie tam.
napisał/a: mniom 2014-01-24 22:32
To jest właśnie polska służba zdrowia niestety, też idę prywatnie w przyszłym tygodniu i mam cichą nadzieję, że jednak to nie refluks... Może też zrobię te wymazy bo mnie ta wydzielina niepokoi. Byłabym wdzięczna gdybyś się podzielił tym co CI lekarz powiedział :)