nawracające wysokie gorączki

napisał/a: kanoma 2008-04-08 12:34
witam my mamy problem z nasza corka(5 lat)Mala od okolo 2 lat ma wysokie goraczki najpierw wystepowaly w odstepie ok 1 miesiaca a w tej chwili co 2-3 tygodnie reguralnie.Goraczki sa wysokie nawet do 41 stopni i bardzo trudno je zbic trwaja ok 4 dni.Odwiedzilismy duzo lekarzy corka byla ponad tydzien w klinice wykonywane byly rozne badania( USG jamy brzusznej USG , EKG serca,przeswietlenie klatki piersiowej, przeswietlenie zatok i pluc ,przeswietlenie zebow,badania okulistyczne,badania uszu i gardla,niezliczona ilosc badan krwi morfologia rozmaz OB CRP,badanie moczu biochemia badanie bakteriologiczne mocz pobierany byl rowniez bezposrednio z pecherza moczowego).Wszystkie wyniki badan byly prawidlowe i nic nie stwierdzono a mala caly czas goraczkuje.Podczas goraczki nie zauwazamy zadnych innych objawow.Bardzo sie martwimy i jestesmy bezradni prosimy o pomoc bo przeciez gdzies musi lezec przyczyna tych goraczek
djfafa
napisał/a: djfafa 2008-04-08 20:29
A był robiony wymaz z gardła? Bo czasami Gronkowiec Złocisty daje takie objawy.
napisał/a: kanoma 2008-04-08 21:48
wymaz z gardla byl rozniez robiony i nic nie stwierdzono
napisał/a: kanoma 2008-04-15 21:51
szkoda ze i tutaj nikt nie potrafi nam pomoc :(
napisał/a: Peter 2008-04-16 08:41
Proszę podać ostatnie wyniki badań krwi i moczu dziecka.
napisał/a: kanoma 2008-04-16 10:16
OB 7 CRPO,1
Morfoogia:1)Ht0,400 l\L ,Hb133g/l, ER.4.64T/l, Leu.8.5 MCV 86fL

Rozmaz:limf.61.0% mono.3.9% gran.35.1%

Mocz:1)c.gat.1020, pH6.5,bialko(-), cukier (-)poj.nabl.plaskie, Leu.12-16.l.trojfosforany amonowo-.
Badanie bakteriologiczne:posiew moczu jalowy

Biochemia :AspAT 30j.,AlAT17j.mocznik34mg%, kreatynina0,6mg%, Na141.2 mEq/l, K3.91 mEq/l, Ca1,350mmol/l, glukoza85 mg%,plytki krwi 666G/L
Pozdrawiamy
napisał/a: Peter 2008-04-16 18:30
Jest podwyższony poziom limfocytów. Nie widzę podziału limfocytów na obojętnochłonne, kwasochłonne i zasadochłonne. Jest to istotne. Jest tylko ogólna liczba limfocytów.Czy dziecko przy tych gorączkach ma jakiekolwiek inne objawy? np. drżenia mięśni, jakieś bóle? Czy było badane neurologicznie?
napisał/a: kanoma 2008-04-16 23:29
mam tylko takie wyniki badan i nie ma podzialu moze w szpitalu byly takie wykonywane ale trudno mi powiedziec.Nie rozumiem dlaczego zaden inny lekarz nie zwrocil na to uwagi co Pan tylko mowia ze wyniki b.dobre a jednak cos nie tak. Dziecko podczas goraczek nie ma zadnych innych objawow jak np.drzenie miesni i nic je tez nie boli.Wiele razy gdy corka miala goraczke bylam u lekarzy ktorzy ja badali i zaden z nich nie stwierdzil zadnych innych dolegliwosci .Badania neurologiczne rowniez niczego nie wykazaly.
Prosze o dalsze sugestie
pozdrawiam
napisał/a: Peter 2008-04-17 08:40
Nie wiem, dlaczego nie zwrócił uwagi. 5 -cio letnie dziecko nie powinno miec więcej niż 50%, a wyniki mówią o 61%. To może świadczyć o infekcji wirusowej (stąd brak wyraźnych objawów) lub o inwazji pasożytniczej ( okresowy wysiew toksyn nagromadzonych w przewodzie pokarmowym i wchłonięty do krwi może powodować wzrost temperatury).
Proponuję zrobić badanie kału (3 krotne) w kierunku pasożytów i posiew kału (bakteriologiczny i grzybiczy - drożdżaki), i uzupełnić morfologię o brakujące elementy, o których pisałem wyżej.
napisał/a: dropser 2008-05-09 19:47
Poszukaj czegoś o zespole nawracających gorączek i o rozregulowanym ośrodku termoregulacji. Może 41 twojego dziecka to takie 38,6 innego. Miałam temperaturowo podobna sytuację ,chyba wina leżała po stronie już nieistniejacych migdałków.
napisał/a: kanoma 2008-05-14 15:07
Witam
badanie kalu zostalo wykonane i wszystko jest prawidlowo.Lekarz wykonal badanie genetyczne krwi poniewaz podejrzewa ze przyczyna lezy w genetyce. Badanie to bedzie za 6 tyg .Jestesmy zalamani poniewaz juz troche czytalismy na ten temat jest to choroba ktorej nie da sie wyleczyc trwa przez cale zycie .W naszej rodzinie nie slyszelismy o takich przypadkach aby ktos mial takie objawy jak nasza corka .Podczas ostatnich kilku wizytach lekarz stwierdzil ze mala ma caly czas powiekszone wezly chlonne a to jest dla tej choroby typowe wymiotuje gdy ma goraczke nie ma apetytu i przy ostatniej goraczce narzekala na bol stawow.Prosze o jakie kolwiek informacje o tej chorobie (MAPS) bo po tym co przeczytaismy w necie jestesmy zalamani
pozdrawiam
napisał/a: Peter 2008-05-15 20:53
Jednorazowe badanie kału nic nie wykazuje blisko w 50 %, a pasożyty są. Glista czy owsiki jajeczkują co 26, 28 dni. Prawdopodobieństwo trafienia, na obecność jaj w kale przy takim cyklu jest minimalne. Ja ostaję przy wersji, że dziecko jest zarobaczone. Ale poczekajmy do wyników tych badań specjalistycznych. Jak sie okaże, że to nie MAPS, to już będzie wiadomo, w czym jest problem.
Powiększone węzły chłonne nie są z pewnością charakterystycznym objawem dla tej choroby. Jest bardzo wiele innych chorób, bardzo prozaicznych,które tak się objawiają. Wymioty towarzyszą także zarobaczeniu. Metabolity pasożytów powodują stany zapalne (stąd obrzęk stawów, powiększenie węzłów chłonnych) i brak apetytu. Jak widać, te objawy także pasują do moich przypuszczeń. Najpierw szukałbym tutaj problemu, a dopiero potem tak egzotycznych chorób, tym bardziej, że nie mają one odzwierciedlenia jako przypadki w rodzinie.