nawracające gradówki u dziecka

napisał/a: Minnie1 2014-05-04 23:40
Witam
szukam pomocy w kwestii nawracających gradówek powiek u 8 letniej córki, obecnie ślady gradówek ma na dolnej i górnej powiece jednego oka, nie bolące, były stany zapalne co kilka miesięcy 1-2 razy, teraz na drugim oku pojawił się stan zapalny na górnej powiece, stosujemy maść oxycort a, ale tylko do czasu zniknięcia stanu zapalnego - czy powinnam stosować maść aż do czasu całkowitego wchłonięcia gradówki ? plus masaże powieki, okłady ciepłe, ale ciężko mi jest jej to robić, udaje się dopiero wieczorem, a poza tym dopiero teraz przeczytałam ze okłady powinny być suche - jak najlepiej to robić? jajko albo jest za gorące albo już zimne, czy są inne sposoby??? jakieś żelowe płatki do rozgrzewania?? stosowaliśmy też homeopatię - ale przyznaję, iż jak gradówki się zmniejszały to zaprzestawałam leczenia licząc że same już się wchłoną, nie bolały i stąd zaprzestanie, chyba był to błąd, bo niestety - wracają, leczyliśmy córkę na tle pasożytów, ale widocznie to tez nie to podłoże, zabieg mnie nie przekonuje - wiem ze nie daje gwarancji a poza tym ona ledwo daje się zbadać przez okulistę - w żaden sposób jej nie przetłumaczę że zabieg jest konieczny, histerycznie reaguje i się boi, już mi ręce opadają, nie daje mi to spokoju, mam wyrzuty sumienia że jednak coś źle robiłam, proszę o radę , boję się że nie leczone , pozostawione same sobie będą przyczyną innych schorzeń