Nawracające gorączki i osłabienie

napisał/a: annanova 2016-10-25 17:22
Witam
Jeśli temat już był to przepraszam za ponowny wpis jeśli nie bardzo bardzo proszę a wręcz błagam o pomoc bo już nie wiem co robić.
Mianowicie mam 23 lata od blisko 2 lat gorączkuję , byłam juz 3 razy na badaniach krwii i jak to lekarka ujęła - wszystko jest w porządku - dokładnych danych nie dostałam do ręki ale postaram się je na dniach zdobyć. Gorączki nawracają od 3-5 dni w tygodniu prawie codziennie mam gorączki w granicach 40-41 stopni i towarzyszy temu ogólne osłabienie ale dość mocne bo czasem zdarza się że nie potrafię ustać na nogach o czym lekarz również był poinformowany (mieszkam za granicą )ale procz badan krwii nie zostało że tak ujmę wszczęte ponowne poszukiwanie problemów. Nie przyjmuję żadnych leków po za antykoncepcyjnymi od miesiąca czasu. Nie mam zdiagnozowanych żadnych problemów genetycznych czy też zdrowotnych poprostu pewnego pieknego dnia zachorowałam myślałam że to przeziębienie i tak już zostało. Dodam także (bo nie wiem czy to istotne) że od pół roku miewam ogromne bóle w stawach czy kościach czasem np. tak z nienacka dopada mnie ból w dłoni lub w stopie ale uczucie temu towarzyszące jest jak by mi ktoś łamał kość i trwa to zazwyczaj z 10-15 minut a później przechodzi. Jeszcze raz błagam o porade w grudniu tego roku jade do Polski i bede miała okazję porobić ponownie badania, może ktoś z państwa doradzi gdzie w Warszawie udać się na badania by w końcu dowiedzieć się co mi może być. Gorączki które mnie nękają naprawde utrudniają mi życie osłabiaja mnie do tego stopnia że w wieku 23 lat nie mam nawet ochoty na wychodzenie z domu a zawsze była osobą bardzo energiczną i radosną. Dziękuję za uwage i ponownie przepraszam jeśli temat już był i za brak informacji ale napisałam tyle ile sama wiem.
napisał/a: piotrosiama 2016-10-25 18:39
Przykra sprawa.
Nie miałaś przypadkiem kiedyś kontaktu z kleszczami ?
napisał/a: annanova 2016-10-25 19:45
nie nigdy w zyciu nie mialam zadnego kleszcza ale owszem chodziłam nie raz nie dwa po lasach ale zawsze miałam staranne przeszukiwanie po takowej wycieczce w celu znalezienia pasażera na gape
napisał/a: piotrosiama 2016-10-25 20:24
Kleszcza można spotkać niekoniecznie w lasach.
A masz ubezpieczenie czy będziesz robić badania prywatnie ?
napisał/a: annanova 2016-10-25 22:12
w polsce badania bede rbic prywatnie i chcialabym prosic o porade jakie badania porobic bo nawet nie wiem od czego zaczac ;/
napisał/a: joannanr1 2016-10-25 22:32
Zacznij od Western Blot (koniecznie paskowy) w obu klasach.Dobrze byłoby gdybyś przed badaniem brała przez dwa tygodnie wyciąg z pestek grapefruita w ilości :
Twoja waga = ilość kropli w trzech dawkach dziennie.
napisał/a: annanova 2016-10-25 22:49
Dobrze a wiec badanie już wiem jakie kropelki także a powiedzcie mi co dalej w razie gdyby nic nie wyszło ? i czy mogę te krople stosować wcześniej czy dokładnie 2 tygodnie przed badaniem ?
napisał/a: piotrosiama 2016-10-26 14:58
Podpytam jeszcze :
- mieszkasz w jakimś egzotycznym kraju względnie zaliczyłaś taki pobyt
- zapewne pracujesz zawodowo, w jakim charakterze i w jakich warunkach
napisał/a: annanova 2016-10-26 23:31
miejsce zamieszkania UK brak wycieczek po za uk i polske i praca obecnie jako cleaner - sprzatacz - fabryki produkujacej platki sniadaniowe , batoniki etc
napisał/a: joannanr1 2016-10-27 23:54
Zrób na razie badania na boreliozę , poziom witaminy D , tarczycę (tsh , Ft3 , Ft4 , anty-tpo , anty-tg), czynnik reumatoidalny.
napisał/a: annanova 2017-03-13 14:59
Witam wróciłam z Polski badania porobione niestety pisałam je teraz przez godzine czasu i szlag mnie trafi bo forum postanowiło nagle zechcieć logowania mimo iż bylam zalogowana i wszystko poszło ...wiecie ...

napisze w skrócie
-Borelioza ujemna IgM i IgG (+) antygen p41
-vit. D poniżej normy
-tsh 2.279 [mIU/l] [0.270-4,200]
-czynnik reumatoidalny 3.90 [IU/ml] [
napisał/a: joannanr1 2017-03-17 17:47
Niestety ujemny WB niewiele mówi o ewentualnym zakażeniu.Jeśli był paskowy po prowokacji sprawdź czy inne prążki w jakimś stopniu się wybarwiły.P41 nie jest specyficzny dla boreliozy i może oznaczać również zakażenie HP.
Przede wszystkim uzupełnij witaminę D do wysokiego poziomu (razem z witaminą K2)i zobaczysz jak będziesz się czuła.
Najlepiej gdybyś wkleiła wynik boreliozy.