nawracająca gorączka

napisał/a: szila1 2009-07-11 17:37
Problem dotyczy mojej mamy.Od około roku co miesiąc a ostatnio co dwa tygodnie ma przez jeden dzień objawy grypopodobne(wysoka gorącza-ok 39,dreszcze,bóle mięśni,czasami rozwolnienie i bóle brzucha).Zaczynam się niepokoic.Od zimy schudła 8 kg.Test na boreliozę wyszedł ujemny,USG bez zmian,wyniki dobre.Co to może byc?
napisał/a: frutina1 2012-04-22 18:33
Szila, czy wyjaśniła się ta choroba u Twojej Mamy? Jaka w efekcie była diagnoza?

U mojego taty jest dokładnie to samo. Od września regularnie co miesiąc powtarzają się takie objawy. Początkowo ból brzucha, który ustępuje, ale zaraz po nim pojawia się gorączka do 39 stopni i trwa jeden dzień. Na drugi dzień jest już wszystko ok. Nadmieniam, że mój tata ma 73 lata i tak wysoka gorączka jest każdorazowo powodem do niepokoju całej rodziny. Tata był na badaniach w szpitalu, ale niczego nie wykryli.
Może kogoś jeszcze dotyczył ten problem, proszę o podpowiedzi, co robić.
Pozdrawiam
napisał/a: monika_d1 2012-10-24 21:31
Czy w przypadku Waszych bliskich wyjaśniło się coś? Bardzo proszę Was o kontakt.
Ten problem dotyczy mnie, mam 23 lata i gorączkuję od stycznia. W początkowej fazie dostawałam jednodniową gorączkę DOKŁADNIE co dwa tygodnie. Mijało 14 dni, budziłam się z bólem głowy i rosnącą gorączką do 40 stopni. Pogotowie nie chciało po mnie przyjeżdżać, bo przecież jestem dorosłą osobą i mogę wsiąść do samochodu i zostać przywieziona... Jest koniec października, jestem po szeregu badań, najróżniejszych, łącznie z badaniami w szpitalu chorób tropikalnych i pasożytniczych i NIC... gorączka jak przychodziła, tak przechodzi, jedyne co to pojawia się co trzeci tydzień. Nie przechodzę, żadnych innych objawów, poza tym, że w dniu gorączki nie mogę jeść, ponieważ boli mnie żołądek. Bardzo proszę o kontakt
napisał/a: frutina1 2012-10-24 22:05
W naszym przypadku skończyło się na boreliozie. Mam nadzieję, że to ostateczna diagnoza. Tata jest już po pierwszej serii antybiotykoterapii i jest zauważalna poprawa.