nauka chodzenia

napisał/a: olusia10003 2011-04-08 16:46
Witam. Mój synek skończył 17 marca roczek, zaczął chodzic 2 tyg.przed urodzinami. Ostatnio zwróciłam uwage że zamiast coraz lepiej chodzic to troche gozej mu to idzie, lewa noga przechyla sie w str.zewnętrzna. Zakładam dziecku markowe buty, słyszałam że one nie są odpowiednie do nauki chodzenia, czy moga byc one przyczyną przechylania nogi czy może cos innego. czekam na odpowiedz.
djfafa
napisał/a: djfafa 2011-04-08 16:52
Wiesz trudno już wymagać od dziecka aby równo chodził, ale czy coś jest nie tak nie da się ocenić tego nie widząc. Zapytaj może pediatrę przy najbliższej okazji.
napisał/a: ognista4 2011-04-08 18:49
a może to te "markowe buty" są przyczyną żę dziecko gorzej chodzi. może wybierz sie z nim do ortopedy dziecięcego niech zaleci kupno jakichś specjalnych ortopedycznych bucików. ważniejsze jest zdrowie dziecka niż strojenie go w ładne, efektowne, markowe buciki a niezdrowe dla stópek;)
napisał/a: lussi3 2011-04-08 19:53
Witaj,z moim synkiem było podobnie zaczął chodzić przed pierwszymi urodzinami i nagle niewiadomo dlaczego wrócił do czworakowania.Trwało to jakieś 2-3 tygodnie aż w końcu znowu zaczął próby samodzielnego chodzenia i tak jak u Twojego synka "szło" mu wyraźnie gorzej.Też się tym niepokoiłam ale niepotrzebnie,bo w końcu zaczął "śmigać" jak wyścigówka i trudno za nim zdążyć.