Naturalne sposoby na ból gardła

gienia3
napisał/a: gienia3 2014-05-08 09:18
Są jakieś naturalne sposoby łagodzenia bólu gardła? Dostępne w aptece tabletki do ssania nie przynoszą efektów, mam wrażenie, że poza cukrem, nie ma w nich nic więcej. Co stosować, by uniknąć antybiotyku?
napisał/a: Ramadik001 2014-05-08 09:28
Płukanie gardła wodą z solą albo z dodatkiem wody utlenionej, septosan jest ziołowy też do płukania gardła, ważne żeby solą i wodą utlenioną nie płukać na okrągło bo może to podrażnić gardło, ale przez 3-4 dni możesz śmiało płukać 2-3 razy dziennie. Łyżeczka soli na 3/4 szklanki wody, a z wodą utlenioną to tak 2 łyzeczki na pół szklanki wody, nie zapominaj o czosnku! czosnek według mnie to najlepsze lekarstwo na takie przeziebienia czy grypy oczywiście o ile można obejść sie bez antybiotyku, czosnek koniecznie musi być Polski a nie Chiński jaki przeważnie jest w sklepach, chiński to duży biały czosnek, a Polski to fioletowy i mały, cenowo też sie różnią za Polski trzeba zapłacić około 6zł za 3 główki. Taki Polski czosnek rozgniata sie na kanapke i odczekuje 7-10min wtedy w czosku jest najwieksze stężenie allicyny czyli tej substancji odpowiadającej za właściowi bakteriobójcze i grzybobójcze, koniecznie Polski! 2-3 ząbki czosnku dziennie przez okres choroby, profilaktycznie 1 ząbek dziennie jeżeli chcesz dłużej stosować.
napisał/a: FlowerPower 2014-05-11 20:32
Witaj, też słyszałam o płukankach na gardło. Jeśli nie musisz zażywać tabletek nie zażywaj, lepiej leczyć się domowymi i sprawdzonymi sposobami na bazie naturalnych składników. Takie jest przynajmniej moje zdanie.
napisał/a: madzilla 2014-05-11 20:37
jak wyżej płukanka z soli, ssanie ząbku czosnku co jakiś czas nadgryzając, żeby sok z niego wychodził, mleko z miodem, a z leków bez recepty to propolis w areozolu http://www.gal.com.pl/produkty/suplementy-diety/propolis-w-aerozolu.html. zmniejsza ból. Jest w niskiej cenie i dostępny w każdej aptece.
napisał/a: HotChocolate 2014-05-13 20:43
roztwór wody utlenionej rzeczywiście pomaga, propolis w areozolu też na mnie działa. Tabletek do ssania już dawno nie stosuję, raz udało mi się kupić jakieś działające ale tak mi wysuszyły gardło że miałam dwa miesiące chrypę. czosnku nie lubię, bo też podobno super pomaga.
napisał/a: Anka6 2014-05-14 09:14
Płukanki z solanki. Ale nie stosować soli kuchennej, tylko w aptece można dostać taką specjalną leczniczą, np. Zabłocka, Bocheńska. Ból odchodzi jak ręką odjął. Jak ktoś nie lubi tego specyficznego słonego smaku i woli szybszą metodę to propolis w aerozolu. Stosuje się tak jak Tamtum Verde.
napisał/a: BeniaKa 2014-10-14 14:19
Na ból gardła jem dużo miodu (lub dodaję na herbaty lub ciepłej wody), a także przepłukuję gardło wodą z solą. Zawsze pomaga! :)