Naturalna tarczyca a hormony syntetyczne

napisał/a: Yoanna2 2015-01-09 16:33
Pisze do Djfafa.

Czytam z dużym zainteresowaniem Twoje posty:) jestem pod wrażeniem, wiedzy na temat problemow tarczycowych i hashimoto.
Ja też borykam się z hashimoto.... szukam pomocy na rózne sposoby i ostatnio dostałam zalecenia, aby przyjmować suplementy, ale mam duże obawy, tzn. poza wit, D, omega 3, etc., , mam zalecone przyjmowanie naturalnej tarczycy.Przyznam, że mam obawy, czy przy hashimoto mogę ją zażywać, tym bardziej, ze żaden lekarz raczej mi jej nie przepisze, a boje się leczyć na własną rękę..Poza tym w Polsce nie mogę znaleźć tego środka...
W związku z powyższym, pisze do Ciebie z zapytaniem : co radzisz w przypadku naturalnej tarczycy tj. odstawienia hormonów syntetycznych i zastąpienia hormonami naturalnymi?


Z góry dziekuję!
djfafa
napisał/a: djfafa 2015-01-09 16:54
Porównanie w 2 grupach. Jedna otrzymywała lewotyroksynę a druga wyciąg z naturalnej tarczycy (Armour).

Wyniki: The researchers report that 49% of the patients preferred desiccated thyroid extract, 19% preferred levothyroxine and 23% had no preference.

http://www.thyroid.org/patient-thyroid-information/ct-for-patients/vol-6-issue-8/vol-6-issue-8-p-3/

Jak widać grupa na naturalnej tarczycy lepiej się czuła.

Myślę, że te wyniki badań mogą posłużyć na moją odpowiedź :)
napisał/a: Yoanna2 2015-01-09 17:58
Dziekuję za te informacje. Sa pocieszające!:) Jednak nie bardzo wiem jak mam przejść z Euthyroxu na te naturalne hormony. Czy to nie będzie maly szok dla organizmu? Czy można z dnia na dzień przejść na hormony naturalne odstawiając te syntetyczne? czy możesz cos doradzić?
djfafa
napisał/a: djfafa 2015-01-09 18:33
Ale kto Ci polecił Armour?
napisał/a: Yoanna2 2015-01-09 19:01
Nature-Thyroid poleciła mi osoba która sama leczy sie na hashimoto i od kilku lat zajmuje sie również zawodowo poradami w zakresie leczenia chorób tarczycy i hashimoto.
djfafa
napisał/a: djfafa 2015-01-09 19:16
No skoro zajmuje się zawodowo, to niech Ci rozpisze jak zejść z syntetycznego hormonu i wejść na naturalny. Ja amator w pełni tego słowa znaczenia.
napisał/a: Yoanna2 2015-01-09 19:27
Gdybysmy byli zadowoleni z porad zawodowców, to nie byłoby tego forum.. mam watpliwosci, czy mozna przejśc z dnia na dzień tak jak mamzalecone. poza tym Twoje porady też uważam za profesjonalne..Nie rozumiem twojej reakcji;) W każdym razie dziękuje za wskazówki.
djfafa
napisał/a: djfafa 2015-01-09 19:37
Ale moja reakcja to szczerość. Naprawdę, nie mam doświadczenia w tym jak zamienić syntetyk na naturalny hormon. Skoro naturalny działa tak samo (a nawet lepiej) syntetyczny to może można zamienić od razu. Nie wiem naprawdę, nie ma tutaj ironi.
Spróbuj tak zrobić i obserwuj organizm, a za 6-12 tygodni sprawdź wyniki i będziemy więcej wiedzieć.