Nasze...migdałki

napisał/a: wikam2 2011-12-02 11:32
[url_special=http://laryngologia.wieszjak.polki.pl/migdalki/289330,Czy-bez-migdalkow-da-sie-zyc.html:u2cz6kze]http://laryngologia.wieszjak.polki.pl/migdalki/289330,Czy-bez-migdalkow-da-sie-zyc.html[/url_special:u2cz6kze]
napisał/a: Peter 2011-12-02 15:16
Bez wielu elementów naszego organizmu można żyć. Ale natura nie wyposaża w nic przypadkowo i zawsze jest tego jakiś cel. Jeśli to nie jest potrzebne, to natura z czasem sama się tego pozbywa.
djfafa
napisał/a: djfafa 2011-12-09 08:04
Tutaj info o czym świdczą naloty na migdałkach:
[url_special=http://laryngologia.wieszjak.polki.pl/migdalki/284833,O-czym-swiadcza-naloty-na-migdalkach.html:36wxlldh]http://laryngologia.wieszjak.polki.pl/migdalki/284833,O-czym-swiadcza-naloty-na-migdalkach.html[/url_special:36wxlldh]
gosia14
napisał/a: gosia14 2011-12-18 13:17
Witam
Panie Doktorze mój dwuletni synek od dwóch miesięcy choruje.Najpierw katar,kaszel,za krótko brany ceclor i nawrót wszytskiego.Wymaz z nosa i gardła wykazał gronkowca MSSa wrażliwego na metycylinę.Dostał augmentin który brał przez 10dni. Po kilku dniach przy okazji bilansu okazało się że mały ma anginę ropną.Żadnych innych objawów tylko katar. Dostał zastrzyki lincocin przez 6dni.Po nich okazało się że ma naloty na migdałąch ale lekarz stwierdził że to drożdzaki.Dostał lek flucorta.Po kilku dniach było jeszcze gorzej więc zmieniono mu na nystatynę 3x2ml. Dziś mija już 6dzień a ja poprawy nie widzę...Do tego bierze dicoflor,biostyminę, omega med i hascisept.Co ja jeszcze mogę zrobić bo naprawdę bardzo się martwię.
Nie wiem czy robić jeszcze raz wymaz,czy zmienić lekarza czy stosować dalej nystatynę? proszę mi pomóc
napisał/a: Peter 2011-12-19 09:10
Nalot na migdałkach jest często wynikiem ich oczyszczania się lub infekcji wirusowej. Można rozważyć (w uzgodnieniu z lekarzem) podanie 0,5 tabl 2 razy dziennie Isoprinosine. Wprawdzie to lek dla trochę starszych dzieci, ale można zastosować w takiej dawce przez okres 5 do max 7 dni.
gosia14
napisał/a: gosia14 2011-12-19 09:58
Dziękuję za odpowiedź.
Czyli wyklucza Pan drożdżaki?
napisał/a: Peter 2011-12-19 12:06
gosiulek73 napisal(a):Czyli wyklucza Pan drożdżaki?

Ja przez internet niczego nie mogę wykluczyć, ale brak skuteczności leków przeciwgrzybiczych daje powody do weryfikacji takiej diagnozy.
napisał/a: daficzek123 2012-01-05 19:13
Witam, mam 24 lata i wlasciwie od zawsze borykam się z migdałkami. Zawsze miałam je tez wieksze niz normalnie. Od jakies 3 lat choruje coraz czesciej, ostatnio po 3 razy w miesiacu (3 antybiotyki miesiecznie). Zazwyczaj zaczyna sie od bolu gardla i zatok, potem migdały i wezły chlonne bardzo mocno powieszone (wezły chlonne nawet wieksze od migdałow) a potem robi sie zapalenie oskrzeli. Wszysttko rozwija sie doslownie w przeciagu 2 dni, czasem z goraczka, choc zazwyczaj bez. Zdarzylo sie juz kilka razy ze mialam szczekoscisk (zapalenie rzuchwy chyba ) Dostałam skierowanie na usuniecie mifgdałków, ale termin dopiero na czerwiec... Teraz oczywiscie tez zachorowalam, tym razem z goraczka (38,5), bole kostno-stawowe, bole miesniowe okropnym bolem migdałów z białymi gdzie nie gdzie zaciekami (lekarz mowi ze to nie sa typowo anginowe ropne zacieki) no i przyduszajacy kaszel prowadzacy do przejecia oskrzeli.. Lekarz nie chcac mi dawac kolejnego antybiotyku (czwartego) w jednym miesiacu wyslal mnie na badanie o obecnosci paciorkowca (wynik negatywny) i CPR (wynik poyżej 80- nie było napisane dokładnie ile). MArtwi mnie ten wynik CPR jest on chyba dosc wysoki, co taki wynik moze oznaczac. Co robic dalej, do czerwca to wysiadzie mi zoladek od takiej ilosci antybiotykow, i lekow, dodam ze mam przewlekle zapalenie zoladka i dwunastnicy. Bardzo prosze o pomoc co z tym CPR
napisał/a: ~Anonymous 2012-01-09 22:46
Witam. Wiem, że może mój problem odbiega z tematem, ale widzę, że ten wątek jest na bieżąco odwiedzany, więc może tu uzyskam odpowiedz na nurtujące mnie pytania laryngologiczne. Otóż: Mam 17 lat. Jednak mój głos wciąż jest taki jaki 4 lata temu, kiedy rozpoczęła się mutacja głosu, tzw. ,,koguci". Przez telefon zawsze jestem brany za kobietę. Od niemowlęcych czasów często "łapię" anginy i zapalenia krtani, czy to może mieć z tym związek? Dodam, że moja krtań jest mało widoczna od zewnątrz. Nie czuję się z tym swobodnie, ponieważ czuję się przez to "inny", wszyscy chłopcy w szkole i w klasie mają niskie ustabilizowane głosy, a ja ciągle tak odstaję. Kiedyś byłem gadułą, teraz milczę i ograniczam liczbę osób, które znają mój głos - kto nie musi, to go nie zna. Kiedyś zauważyłem, że na chwilę daje rady obniżać głos - ale brzmi on nienaturalnie, dam radę tylko na chwile go zmienić, poza tym to niewygodnie, bo trzeba cały czas panować nad tym, aby nie poluzować krtani podczas mówienia. Zależy mi głównie na informacji, co mam zrobić, aby naturalnie mówić męskim głosem? Czy, jeśli poszedłbym do laryngologa, to czy on by mi pomógł? Proszę nie pisać, że trzeba być cierpliwym, bo jak miałem niecałe 13 lat to głos z dziecięcego zaczął się zmieniać (był koguci i do tego czasu taki pozostał) i ja wiem, że jak nic z tym nie zrobi, to mi się nigdy nie zmieni. Liczę na fachową poradę, dzięki której będę wiedział, co zrobić, aby być szczęśliwym i z radością korzystać z nastoletniego życia. Z góry dziękuję wszystkim za odpowiedź.
napisał/a: Bejta 2012-02-07 22:33
są sposoby na obniżenie głosu. nie podam Ci takiego, który mógłby Cię w nałóg wpędzić, ale zapytam moją znajomą piosenkarkę, która nad obniżeniem głosu pracuje. Trudna taka Twoja uroda, ja jestem kobietą, a jak rozmawiam przez tel to myślą że rozmawiają z moim mężem! I żyję, i dobrze:)
napisał/a: julka34 2012-02-12 12:04
Witam

Mam problem
Mój 7 letni synek ma przerośnięty 3 migdał.Zatyka mu trąbki uszne.lekarz kazał wyciąć.Nie ukrywam że się martwię bo nie wiem co bedzie dalej.Syn często choruje.W nocy chrapie i często ma katar.Proszę o poradę czy aby na pewno trzeba usunąć 3migdał.Jeśli tak to co będzie po zabiegu?Czy nadal będzie chorował bo przecież on ochrania gardło.
Pozdrawiam
napisał/a: p.ewka 2012-03-13 10:06
Witam,
o czym może świadczyć wydzielina z migdałków?