Narośl przy jądrze

napisał/a: miku123 2009-08-25 14:15
Witam,

W skrócie: nie chce się rozwodzić nad moją sylwetką tylko napiszę, że mam 18 lat. Wyczytałem, że po 15 roku życia trzeba dokonywać badań moszny i okolic. Od jakiegoś czasu wyczuwam obok (może trochę bliżej północy - czy jak to tam nazwać) lewego jądra (chyba jakoś nie specjalnie z nim połączone) coś. To coś jest stosunkowo niewielkie mniej więcej 1/5 wielkości jądra. Jest miękkie i nie boli. Formę porównam do obstrzępionego styropianu, lecz właśnie miękkie. Nie ma zaczerwienienia etc. Szukałem w internecie, że może to być jakaś pozostałość po krwiaku po uderzeniu, lecz w ostatnim czasie nie dostałem po klejnotach (ostatnio chyba około 3 kwartałów temu na koszykówce). Również biorę pod uwagę, że może to być najądrze, lecz moja babcia (jedyna z którą się podzieliłem tym "radosnym" znaleziskiem) powiedziała, że najądrza są przyległe do jąder i raczej niewyczuwalne. Prawda taka, że jest starszą osobą i nie wiem czy pamięta wiele ze swojej medycyny. Na koniec dodam, że mój ojciec zmarł na raka, lecz nie jąder.

Moim planem działania po tym forum jest kontakt z jakimś lekarzem na początku mailowy, później może od razu do centrum onkologicznego, gdyż tam nie trzeba skierowania, a swojego rodzinnego nie chce odwiedzać. Myślę również o badaniu krwi, bo czasem coś może być podwyższone etc. Dodam jeszcze, że jestem hipochondrykiem i panikarzem, ale poza ogólnym zdenerwowaniem nie przejmuje się tym za bardzo. Oczywiście boje się pójść na jakieś badanie i oczekuje, że ktoś napisze "ty małolacie nie uczyłeś się biologi to najądrze" etc.

Czekam na odpowiedź,

pozdrawiam

M

PS. Przepraszam, za zdublowanie postu, ale chyba tutaj jest odpowiedniejsze miejsce. Choc mam nadzieje, że nie
napisał/a: dimedicus 2009-08-25 17:09
Nie można ocenić bez badania,przynajmniej palpacyjnego.Prostym rozwiązaniem i koniecznym jest wykonanie badania usg moszny z jądrami.Można wykonać na skierowanie(lekarz ogólny lub urolog) ale można prywatnie bez skierowania(niestety płatne) wynik od ręki i wówczas można ocenić czy jest konieczność leczenia.