Narośl po prostowaniu przegrody

napisał/a: silentthunder 2016-07-18 23:29
Dzień dobry,

jestem 12 dni po zabiegu prostowania przegrody nosowej i konchoplastyki. Nie mam już skrzepów krwi, przez lewe nozdrze oddycha mi się bezproblemowo, w prawym także byłoby w porządku, gdyby nie dziwna narośl na przegrodzie. Po wyjęciu z nosa opatrunków dzień po zabiegu od samego początku prawe nozdrze było mocniej zatkane, ale dopiero parę dni temu zauważyłem, że na głębokości kilku centymetrów znajduje się narośl (tak przynajmniej wygląda), która utrudnia oddychanie tą stroną nosa. Pytanie, czy powinienem poczekać, aż narośl sama zniknie (lekarz powiedział, że ślady po zabiegu będą ustępować do 3 tygodni, więc być może to jest po prostu wciąż spuchnięta przegroda), czy też lepiej zgłosić ten problem?
napisał/a: radek07 2016-07-19 09:29
Jakiego koloru jest ta narośl - jest sino szara?
napisał/a: silentthunder 2016-07-19 11:16
Jasnoczerwona
napisał/a: radek07 2016-07-19 14:36
Możesz zrobić zdjęcie?
napisał/a: silentthunder 2016-07-19 15:22
Niestety nie jestem w stanie, aparat nie wychwytuje tego, dopiero świecąc bezpośrednio na narośl jest ona widoczna, znajduje się ok. 2 cm na wejściem do nosa.
napisał/a: radek07 2016-07-19 15:24
Masz jakieś wyniki tomografii komputerowej z przed operacji?
napisał/a: silentthunder 2016-07-19 22:35
W wynikach tomografii miałem coś takiego:

"Lewoboczne skrzywienie przegrody nosa z listwą kostną na poziomie małżowiny nosowej dolnej lewej, listwa uciska małżowinę. Poza tym jamy nosowe prawidłowe. Nozdrza tylne drożne."

Fragmentów dotyczących zatok nie będę przytaczał, bo podejrzewam, że nie będą miały tu większego wpływu.
napisał/a: radek07 2016-07-20 07:30
Właśnie się zastanawiałem nad wystąpieniem listwy kostnej albo czegoś w tym stylu - może to co widzisz w swojej jamie nosowej to jakaś pozostałość po tej listwie kostnej. Daj sobie jeszcze ze 2 tygodnie czasu i zobacz jak to będzie wyglądało. Jama nosowa goi się do 4 tygodni, więc trochę powinno się odczekać. Jeśli za jakiś czas to co tam widzisz będzie wyglądało tak samo wtedy będzie można się zastanowić co to i co z tym zrobić. Musiałby to obejrzeć laryngolog; najlepiej by było wykonać tomografię dla pewności.
napisał/a: pomozciemi321 2016-07-26 23:04
Pomogła Ci operacja? lepiej się oddycha?

Moim zdaniem jest to zrost wewnątrznosowy (blizna pooperacyjna), musisz jak najszybciej udać się do operatora Twojego zabiegu !!!
napisał/a: silentthunder 2016-08-08 22:37
Przepraszam, że dopiero teraz odpisuję. Zabieg bardzo mi pomógł, oddycha mi się dużo lepiej. Narośl nie zmniejszyła się, więc w tym tygodniu wybiorę się na wizytę kontrolną. To raczej nie jest zrost, nie przeszkadza mi też jakoś bardzo mocno w oddychaniu, po prostu lekko czuć, że coś jest w nosie.