Narośl na tylnej ścianie gardła

napisał/a: PiotrM84 2014-12-16 19:56
Witam. Od dłuższego czasu zauważyłem na tylnej ścianie gardła patrząc na wprost narośl wielkości ok 1,5cm dość płaską o zabarwieniu bardziej czerwonym niż ściana gardła. Nie mam żadnych objawów bólowych ani nie jestem przeziębiony czuję się zdrowo.Lekarz pierwszego kontaktu nie wiele powiedział raczej nie wiedział co to może być przepisał larimax oraz Glimbax laryngolog dopiero za ok 1,5 miesiąca, obawiam się że to może jakaś narośl nowotworowa. brak efektów po stosowaniu tych preparatów. Mniej więcej wygląda to tak jak na zdjęciu foto w załączniku. Uwypuklenie na środku ściany z lekkim zaczerwienieniem wielkości ok 1,5 cm. Proszę o poradę.
napisał/a: Amadeusz10 2014-12-16 23:30
Bardzo słabej jakości zdjęcie. Szczerze mówiąc, moim skromnym zdaniem nie wygląda to na nowotwór, ale mogę się mylić. Często podczas jakiegoś przeziębienia pojawiają się takie zaczerwienienia, chociaż przyznam, że nie w jednym miejscu jak w tym przypadku. Ja bym jeszcze spróbował przez kilka dni płukać gardło ciepłą wodą z solą (tyle ile da się soli rozpuścić) i ewentualnie z dodatkiem wody utlenionej. To doskonale działa na wszelkie stany zapalne. Jeżeli nie zejdzie, to mogą być powody do zaniepokojenia.
napisał/a: PiotrM84 2014-12-18 19:25
Zrobiłem trochę lepszej jakości wygląd nadal bez zmian.
napisał/a: PiotrM84 2014-12-18 19:28
A tu jeszcze jedno
napisał/a: Amadeusz10 2014-12-19 14:55
Mam pytanie. Czy te leki larimax oraz Glimbax nic nie pomogły? A jak z płukaniem ciepłą wodą z solą i ewentualnie wodą utlenioną? Szczerze to wygląda na zwykłe zapalenie gardła, choć z reguły nie występuje w jednym tylko miejscu. Jakaś jedna krosta. Dobrze by było jeszcze pokusić się o inhalację jakimiś olejkami, choćby z drzewa herbacianego. Kilka kropel do gorącej wody w kubku lub szklance. Potem nakryć głowę czymś i wdychać nosem. A jak w nocy. Powietrze przepływa obiema dziurkami nosa? To ważne, szczególnie zimą. Bo jak oddychamy jedną dziurką, to nam zawala migdałki.
Czasami może się zdarzyć podczas jedzenia ryb, że jakiś kawałek ości utkwi (wbije się) gdzieś w gardle i potem wokół niego tworzy się coś takiego podobnego. Słowem stan zapalny.
napisał/a: PiotrM84 2014-12-19 17:22
Niestety nie zauważyłem jakiejś poprawy jedynie co to bledszy kolor zgrubienia po zastosowaniu tych preparatów, który wraca potem do poprzedniego wyglądu staram się przepłukiwać jak najczęściej niestety przez charakter pracy nie moge tego robić przez parę godzin. Jeśli chodzi o nos to mam zawalone zatoki i to od dłuższego czasu mimo stosowania wcześniej kropli do nosa obecnie nie używam. A stan zapalny mógłby dawać taki wygląd takiej narośli na gardle ?
napisał/a: Amadeusz10 2014-12-19 18:02
Krostka nie jest duża. Przy zwykłym przeziębieniu, tak często zawala gardło, że takich krostek i dużo większych jest wokół masa. Już o tym pisałem w innym wątku. Należy w czasie snu oddychać dwiema dziurkami nosa. Jak oddychamy jedną, to musimy tyle samo przez nią przepuścić powietrza co przez obie, bo organizm potrzebuje tyle samo tlenu. Jak więc oddychamy jedną dziurką, a nie dwiema, to powietrze przepływa dwa razy szybciej. To powoduje dwukrotnie większe ochłodzenie gardła i migdałków i stan zapalny. Właśnie zimą, bo dodatkowo powietrze jest chłodniejsze. Zimno jest wrogiem gardła. Zimno obkurcza naczynia krwionośne i utrudnia przepływ krwi. Tak jak ręce zimą nam marzną, dla tego że obkurczone naczynia nie przepuszczają tyle krwi. Krew ogrzewa ręce. Migdałki są po to aby ogrzewać powietrze idące do płuc. Czasami trzeba w nocy obracać się z boku na bok, aby oddychać dwiema dziurkami nosa. Wtedy się nie wyśpimy, ale gardło będzie zdrowe. Tutaj można zastosować jakieś inhalacje choćby olejkiem z drzewa herbacianego i kilka kropel dodać do gorącej wody i wdychać nosem pod przykryciem, choćby ręcznika. To działa przeciwzapalnie na różne patogeny, a dodatkowo ogrzewa nos i gardło. Jak występuje zapalenie zatok, to należy obowiązkowo chodzić w ciepłej czapce.
napisał/a: PiotrM84 2014-12-19 22:08
Dziękuję ci za poradę. Czyli jesteś zdania że nie powinienem się denerwować że to może być jakaś narośl nowotworowa? Piszesz że nie jest duża dla mnie ma ona wielkość ok 1cm wydawało mi się że jak na gardło to sporo.
napisał/a: Amadeusz10 2014-12-20 20:08
Jeżeli efekty leczenia nie będą dawały rezultatów, to wtedy warto przejść się do lekarza. A puki co próbować domowych sposobów. Może to być zwykłe zapalenie gardła. Mi to często zawalało gardło, jak się przegrzewałem w łóżku. Ciepło w domu i jeszcze ciepła pierzyna. Pociłem się, a potem chorowałem. I jak, idzie w nocy spać oddychając dwiema dziurkami nosa?
napisał/a: Megalia 2014-12-20 20:41
To co widać na tylnej ścianie gardła to są grudki chłonne. Moim skromnym zdaniem trzeba zrobić wymaz bakteriologiczny i podłóg antybiogramu leczyć.
napisał/a: PiotrM84 2014-12-23 23:06
A skąd się biorą takie grudki chłonne i czy to jest groźne? I czy mogą być takiego rozmiaru jak u mnie? Praktycznie skończyłem przepisane leki tj. Larimax oraz Glimbax i nie nastąpiła żadna poprawa w wyglądzie gardła bo objawów bólowych nie mam żadnych. Zastosuje się do zalecanej jeszcze rady inhalacji. Jeśli chodzi o oddychanie nosem to mimo kropli zastosowałem Sudafed nie przynosi to zbytnio efektu i zazwyczaj jedną dziurkę w nosie mam zatkaną podczas snu.