"narośl" na pięcie, dziwna sprawa

napisał/a: Poonczek 2009-04-18 16:25
Nie widziałem za bardzo do którego tematu mogę to wrzucić, więc wrzuciłem do lekarza rodzinnego. Sprawa tyczy się mojej dziewczyny, pojawiła się jej dziwna gula na pięcie. Boli jak zakłada niektóre rodzaje butów tzn. obciera. Nie boli ale przeszkadza, dodam iż jest to twarde niczym kość. Nie wiem co to może być więc myślę iż dostane odpowiedź na tym forum. Z góry dziękuje, wrzucam fotki. Pierwsza z lewej to normalna pięta u jej drugiej nogi a drugie foto to jest ta narośl.


http://img151.imageshack.us/my.php?image=zdjcie049.jpg
napisał/a: dimedicus 2009-04-18 17:57
Przypuszczalnie może to być gangliony czyli guzy wywodzące się z pochewek ścięgien(ale należy rozważyć Tłuszczak,włókniak )Dla prawidłowej diagnozy należy wykonać rtg lub usg .
napisał/a: Poonczek 2009-04-24 21:24
Dziewczyna była u lekarza rodzinnego powiedział jej że jest to "Powierzchowny uraz stawu skokowego i stopy" dostała skierowanie do ortopedy, nie wiem jak to dalej będzie.
napisał/a: natan1000 2009-06-22 14:17
Moja dziewczyna ma identyczny problem i lekarz rodzinny skierował ja do chirurga czekamy co dalej... Może napiszesz czy udało wam się to wyleczyć i jak??

Pozdrawiam
napisał/a: kika1588 2010-10-30 18:38
Witam! pomyślałam,że może odświeżę temat,bo wydaje mi się,że mam coś podobnego ;/ Wie ktoś co to, jak to leczyć i się tego pozbyć?