Narośl na kości nadgarstka

napisał/a: Wojtek_ck 2009-03-26 20:00
Witam, mam problem z nadgarstkiem. Pojawiła mi się narośl na kości zaznaczonej na poniższym linku (zdjęcie poglądowe, to nie moja ręka).
Podaje link do zdjęcia bo URL jest wyłączone (jeśli jest inny sposób na zamieszczenie tego zdjęcia to proszę powiedzieć jak:))
[code:3li6a1h1]http://img90.imageshack.us/my.php?image=albertswristxray.png[/code:3li6a1h1]http://img90.imageshack.us/my.php?image=albertswristxray.png
Pracuje w Irlandii na zmywaku przy garach które jak wiadomo nie są lekkie. Ze względu na swój wzrost zmuszony jestem myć je niemal cały czas w powietrzu trzymając jedynie tą właśnie ręką. Poczytałem troche o schorzeniach tego typu i pomyślalem, że może to być ganglion więc udałem się do doktora. Ten początkowo też powiedział, że to ganglion ale po dotknięciu stwierdził, że jest to callus. Sprawdziłem w domu jak się to nazywa po polsku i okazało się, że to nagniotek czyli odcisk. Przeczytałem, że najczęściej występuje na stopach, jednak coś mi się nie zgadza, skóra w tym miejscu jest całkiem normalna a to ewidentnie narośl na kości. Jest twarde i boli mnie przez to cały nadgarstek i ścięgno idące wzdłuż tej kostki, mam przez to ograniczone ruchy nadgarstkiem.
Czy jesteście w stanie zdiagnozować co to jest? Czy faktycznie jest to co powiedział mi doktor?
ps. Przepisał mi tabletki o nazwie "Diclac" i powiedział, że mam brać jak będzie boleć.
pozdrawiam, Wojtek_ck
napisał/a: dimedicus 2009-03-26 23:04
Czy to powstało od razu? czy bóle powstały nagle?czy było wykonane usg nadgarstka?Nie jest to na pewno nagniotek.
napisał/a: Wojtek_ck 2009-03-26 23:20
powstało około 1-1,5 miesięca temu (pracuje na tym stanowisku od 9 miesięcy). Bóle powstały jeszcze przed zauważeniem narośli, początkowo był to zwyczajny ból stawu związany raczej z jego zmęczeniem, któremu od tamtej pory towarzyszy "chrupanie" chrząstek stawu. Od momentu zauważenia narośl urosła i z poczatkowego punkciku rozeszła sie troche w bok i jest teraz podłużna. To jest malutkie, tzn. dlugość ma może 5mm a szer. okolo 2-3mm. Żadnych zabiegów ani prześwietleń nie przechodziłem a badanie doktora skończyło się na dotknięciu i uciśnięciu tego miejsca.
Jeśli to nie to co powiedział doktor to co to w takim razie może byc?
napisał/a: dimedicus 2009-03-27 07:24
Objaw wskazuje na reumatoidalne zapalenie stawów(rzs)jednak należy rozważyć czy nie jest to jednak ganglion.Wskazane jest wykonanie badania krwi(OB,Morfologia,chemia czynnik RF)wykonanie rtg lub usg.Jeśli wyniki potwierdzą rzs wskazane będzie zastosować Niesterydowe Leki Przeciw Zapalne(NLPZ) jak (kwas acetylosalicylowy, indometacyna, diklofenak czy ibuprofen.)Radzę skorzystać z porady dobrego lekarza.Wynik rtg czy usg wyjaśnią co to jest.NA dziś mozna zastosowac żel(o ile jest to rzs,żel Felogel
(Nazwa międzynarodowa:Diclofenacum natricum),Maść kamforowa
(Camphorum)
napisał/a: Wojtek_ck 2009-03-28 00:24
No to teraz się przestraszyłem :).
Muszę udać się do polskiej kliniki i tam mam nadzieję powiedzą mi dokładnie co to jest.
Dziękuję bardzo za poradę i pomoc. po wizycie w klinice dam znać na forum co takiego mi się urodziło na nadgarstku :)
Pozdrawiam