narośl kostna na czaszcze

napisał/a: submarine87 2013-11-07 14:40
Witam wszystkich serdecznie
Od około 10 lat (lub więcej) mam na głowie za prawym uchem narośl przypominającą guza wielkości 1,5-2cm. Jest ona twarda niczym kość, nie przesuwa się, nic mi nie dolega z jej strony. Jednak po namowie rodziny poszłam ostatnio do chirurga, który zrobił prześwietlenie czaszki i powiedział, że wygląda to jak zwapnienie, aczkolwiek ten lekarz nic konkretnego nie powiedział co to może być. Dał mi skierowanie do przyszpitalnej przychodni chirurgiczno- onkologicznej (nazwa mnie przeraża). Wizyta dopiero za 2 tyg. Chirurg wspomniał, iż może trzeba będzie tę narośl wyciąć i zrobić badanie histopatologiczne.
Miał ktoś może podobny przypadek do mojego?

Każda odpowiedź będzie cenna dla mnie :)
napisał/a: delinka79 2013-11-07 19:52
moze tez byc kostniak czyli taka wyrośl kostna zupelnie lagodna
napisał/a: Xim 2013-12-10 18:07
Podejrzewam że to węzły chłonne.. Nie masz objawów jakiejś choroby ?

Mnie jak coś bierze właśnie to mi takie węzły wywala za uszami.. Coś takiego , i pod szczęką..
napisał/a: submarine87 2013-12-11 15:24
chyba to nie węzeł chłonny, na nic nie choruje, grypę miałam może z 10 lat temu, ogólnie czuję się dobrze. 10 stycznia mam tomograf komputerowy głowy, a potem z wynikami do neurochirurga zobaczymy co powie
napisał/a: submarine87 2014-04-29 23:11
WITAM
może komuś się przyda

badanie Tk wykazało kostniaka, na szczęscie jest tylko część zewnętrzna, kostniak nie rośnie do wewnątrz
neurochirurg stwierdził iż nie ma potrzeby tego wycinać chyba że chcę ze względu na estetykę

narazie zalecono kotnrole co jakiś czas czy się nie powiększa i czy nie rośnie w tą stronę w którą nie trzeba

pozdrawiam