Napadowy kaszel

napisał/a: Bertson 2012-08-02 08:49
Witam!
Sprawa wygląda następująco - każdego ranka, około 30min po przebudzeniu, dopada mnie bardzo mocny kaszel. Na początku jest typowo suchy, lecz po kilku seriach kaszlenia zaczyna się odrywać gęsta wydzielina, koloru szarego/ciemno zielonego (nie rozpoznaje najlepiej kolorów więc ciężko mi określić dokładnie). Po 30 - 40 minutach, kiedy już wszystko wykaszle, mam spokój - aż do wieczora - wtedy jest powtórka z rozrywki. Trwa to już od trzech tygodni. Nie mam gorączki i nic mnie nie boli (oprócz klatki piersiowej, ale to chyba od samego kaszlu). Byłem u lekarza rodzinnego ale ten zbagatelizował sprawę, przepisał mi herbapect i odesłał do domu. Syrop co prawda pomaga w odkszuszaniu, lecz niczego nie wyleczył. Boję się, że to coś poważniejszego, bardzo proszę o jakąś radę. Mam się tym przejmować, czy przeczekać?
napisał/a: delinka79 2012-08-02 09:56
kiedy byles u lekarza dokladnie ? czy wykupiles syrop i stosujesz?
ile masz lat i czy palisz papierosy ?
napisał/a: Bertson 2012-08-02 12:10
U lekarza byłem w zeszłą środę. Syrop stosuję od tygodnia. Mam 27 lat i od dwóch tygodni nie palę (paliłem rok czasu). Może jeszcze dodam, że mam ciągłe uczucie, jak to nazwać, ciężaru w płucach. Tak, jakbym miał w nich tonę śluzu.
napisał/a: delinka79 2012-08-02 12:21
typowe dolegliwości po papierochach , nie wiem czego oczekiwales od lekarza rodzinnego , skoro nie masz goraczki, tylko poranne odpluwanie plwociny i osluchowo jest bez zmian to co lekarz mial ci zaproponowac od razu rtg pluc - to obciazajace badanie , dawka promieniowania radioaktywnego , musza byc konkretne wskazania do takiego badania , pierwsze to trzeba odstawic papierosy na zawsze
napisał/a: Bertson 2012-08-02 13:07
Czyli mam rozumieć, że jest to typowy objaw oczyszczania płuc ze złogów smoły? Samo minie, mam się nie przejmować i łykać dalej syrop?? :)
napisał/a: delinka79 2012-08-02 13:12
dobra jeszcze raz przeczytalam twoj post , ta wydzielina jest zielona caly czas ? lepszy nawet jest acc czy fluimucil w twoim przypadku i odrzucić papierosy , bez recpety fluimucil 200 saszetki rano i w poludnie rozpuszczone w 1/4 szklanki letniej wody , jak do poniedzialku nie przejdzie na kontrol do tego samego lekarza , czasme trzeba natybiotyk wlaczyc
napisał/a: Bertson 2012-08-02 13:37
Kolor bywa różny, od żółtego, przez zielony, do ciemno szarego, ale tak jak napisałem wcześniej, z tym rozpoznawaniem kolorów jest u mnie dosyć kiepsko... Wszystko zależy od tego, ile czasu minęło od momentu zażycia syropu - na początku wydzielina jest jaśniejsza, bardziej płynna, i jest jej więcej, z czasem ciemnieje. Około 1,5 - 2h po zażyciu są już tylko ciemne grudy. Fajki rzuciłem na dobre. Wydaje mi się, że to właśnie one są przyczyną, tylko ile czasu to może jeszcze trwać??? Od tego kaszlenia i napinania przepony tak skacze mi ciśnienie, że zaczyna mi pękać głowa z bólu...
napisał/a: delinka79 2012-08-02 13:43
to musisz zrobic jak napisalam wyzej , moze byc to sprawa rowniez infekcyjna i jesli taki kolor wydzieliny sie utrzymuje ropny to trzeba wlaczyc antybiotyk ale to jest ewentualnosc , do poniedzialku brac syropy , jesli nie przejdzie kontrol w poniedzialek u lekarza rodzinnego