Napadowe szybkie bicie serca.

napisał/a: marzenka♥ 2012-11-09 20:07
Witam , mój mąż (33 lata) miał ostatnio bardzo wysokie tętno 193 uderzenia/min ! przy ciśnieniu 120/70 i przy tym lekki ból w klatce piersiowej. Trwało to około 5 minut po czym ustało ,wcześniej też miewał takie ataki szybkiego tętna tylko ,że trwały po kilka sekund. Dodam, że zdarza się to podczas spoczynku. Jest osobą dość nerwową. Proszę o poradę jeśli ktoś już miewał podobne dolegliwości.
napisał/a: tomakeo 2012-11-09 22:53
Witaj. Przyczyn napadowych tachykardii (pewnie zatokowej) jest bardzo dużo. Mogą to być przyczyny zastawkowe, problemy z nerkami, nieprawidłowe poziomy hormonów, lub zwykłe zdenerwowanie.
Polecam udać się do lekarza rodzinnego, zrobić ekg, wziąć skierowanie na badania morfologiczne, biochemię, tsh, mocz, a także udać się do kardiologa i wykonać badanie holterowskie. Jeśli wszystkie wyniki będą w normie, to przyczyn należy dopatrywać się w psychice.
Również miewałem szybkie tachykardie zatokowe (do 190 uderzeń na minutę), a dodatkowo miałem bardzo duże skoki ciśnienia (w ciągu minuty ze 130/80 do 190/130. Nauczyłem się nad tym panować dzięki lekom i pomocy zarówno rodziny, przyjaciół, jak i lekarza psychiatry.
Pozdrawiam
napisał/a: sleepingsun 2012-11-10 12:59
Ja miałam i mam to samo. Na holterze wyszło bardzo wysokie tętno (napady) nawet podczas spokojnego snu. Polecam zrobić badanie ogólne (morfologia, mocz), TSH, EKG i holtera. Pozdrawiam